F1 wraca po wakacyjnej przerwie. Transmisje w Eleven Sports

Długa przerwa od wyścigów F1 z pewnością sprawiła, że kibice z wielką niecierpliwością czekają na Grand Prix Belgii. Nie potwierdziły się przypuszczenia o starcie Roberta Kubicy. Polaka nie zobaczymy na torze Spa-Francorchamps.

Ważnym wydarzeniem, które miało miejsce po zakończeniu weekendu wyścigowego na Węgrzech, były testy Roberta Kubicy oficjalnym samochodem Renault na sezon 2017. Upalne warunki nie przeszkodziły Polakowi w zaprezentowaniu swoich umiejętności. Potwierdziły się informacje o znakomitym przygotowaniu fizycznym Roberta, który pokonał dystans przekraczający długość dwóch wyścigów. Równe i szybkie tempo Kubicy pozwoliło mu zająć czwarte miejsce wśród 13 kierowców obecnych na torze. Polak wykręcił czas 1:18,572. Szef Renault, Cyril Abiteboul przed rozpoczynającym się w piątek ściganiem w Belgii odniósł się do testów Polaka. Stwierdził, że Nico Hulkenberg oraz Jolyon Palmer powinni odczuwać korzyści z postępów dokonanych podczas dni testowych. Tym samym jasne stało się, że na powrót Kubicy do F1 musimy jeszcze trochę poczekać.

Z informacji ze świata F1 ważnym faktem jest przedłużenie kontraktu Kimiego Raikkonena z Ferrari. Fin pozostanie kierowcą włoskiej ekipy jeszcze przynajmniej przez kolejny sezon. Z końcem sezonu 2017 umowa wygasa również Sebastianowi Vettelowi. Jej przedłużenie wydaje się być kwestią formalności. Decyzji co do swojej przyszłości w F1 nie podjął jeszcze Fernando Alonso. Hiszpan stwierdził, że pozostanie w F1 jest jego priorytetem. Liczy na wywalczenie kolejnego tytułu mistrzowskiego. Pozostanie w McLarenie wydaje się być mało prawdopodobnym scenariuszem. Możliwość związania się z innymi ekipami nie jest z kolei łatwą sprawą. Alonso ostateczną decyzję podejmie dopiero na przełomie listopada i grudnia.

Emocje związane z Grand Prix Belgii rozpoczną się już w piątek. To wtedy tradycyjnie kierowcy odbędą dwie sesje treningowe. Trzecia będzie miała miejsce w sobotę. Wtedy też odbędą się kwalifikacje. Emocje wyścigowe tradycyjnie czekają nas w niedzielę o 14.00. Transmisje z całego weekendu na antenie Eleven Sports.

pasek2

PIĄTEK – 25 SIERPNIA 2017

09:30 Formuła 1 – Grand Prix Belgii: STUDIO premiera.200
Ipla

09:55 
Formuła 1 – Grand Prix Belgii: I SESJA TRENINGOWA na żywo
Ipla

13:30 
Formuła 1 – Grand Prix Belgii: STUDIO premiera.200
Ipla

13:55 
Formuła 1 – Grand Prix Belgii: II SESJA TRENINGOWA na żywo
Ipla

SOBOTA – 26 SIERPNIA 2017

10:30 Formuła 1 – Grand Prix Belgii: STUDIO premiera.200
Ipla

10:55 
Formuła 1 – Grand Prix Belgii: III SESJA TRENINGOWA na żywo
Ipla

13:30 Formuła 1 – Grand Prix Belgii: STUDIO na żywo
Ipla

13:55 
Formuła 1 – Grand Prix Belgii: SESJA KWALIFIKACYJNAna żywo
Ipla

15:10 Formuła 1 – Grand Prix Belgii: STUDIO na żywo
Ipla

NIEDZIELA – 27 SIERPNIA 2017

13:00 Formuła 1 – Grand Prix Węgier: STUDIO na żywo
Ipla

13:45 
Formuła 1 – Grand Prix Węgier: WYŚCIG na żywo
Ipla

16:15 Formuła 1 – Grand Prix Węgier: STUDIO na żywo
Ipla