Fermín López, który w minionym sezonie sięgnął po mistrzostwo z Barceloną, może opuścić nadchodzące Mistrzostwa Świata. W niedzielnym meczu z Realem Betis (3:1) został zmieniony w przerwie, a według doniesień „Sport” i „Mundo Deportivo” poczuł dyskomfort w piątej kości śródstopia prawej stopy. Zawodnik przeszedł rano badania medyczne, a klub oczekuje na pełne wyniki i szczegóły diagnozy.
Szczegóły urazu i badania
W niedzielę wieczorem Fermín López został zmieniony po pierwszej połowie spotkania, które Barcelona wygrała 3:1 z Realem Betis. Według hiszpańskich mediów odczuł on dyskomfort w piątej kości śródstopia prawej stopy, co skłoniło sztab do wcześniejszej zmiany.
Piłkarz przeszedł badania medyczne następnego ranka i klub czeka na pełne wyniki oraz szczegółową diagnozę. W klubie panuje pewne zaniepokojenie, dopóki nie zostaną podane dokładne informacje dotyczące urazu.
Skutki dla powołania na Mistrzostwa Świata
Mistrzostwa Świata rozpoczynają się za mniej niż miesiąc, a Fermín López był uważany za pewnego członka kadry powołanej przez Luisa de la Fuente. Klub i reprezentacja będą uważnie monitorować rozwój sytuacji, zanim zapadną decyzje dotyczące udziału zawodnika w turnieju.
W przypadku potwierdzenia poważniejszego urazu jego obecność na mundialu stanie pod znakiem zapytania, co może skłonić selekcjonera do rozważenia alternatywnych rozwiązań kadrowych.
Forma i statystyki zawodnika
Fermín López w obecnym sezonie poprawił swoje dotychczasowe osiągnięcie pod względem łącznej liczby goli i asyst. Jego forma była jednym z elementów, które przysłużyły się sukcesowi Barcelony w lidze.
Poprawa rekordu życiowego w liczbie goli i asyst sprawiała, że był uważany za ważnego ogniwo reprezentacji przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata. Klub oraz sztab medyczny będą na bieżąco informować o postępach w diagnostyce i ewentualnym leczeniu.
Udostępnij w social mediach:

Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.