Finał baraży o awans do PKO Ekstraklasy w Polsacie Sport!

Kilka dni temu odbyły się barażowe mecze półfinałowe o awans do PKO Ekstraklasy. Teraz czas na finał, po którym dowiemy się, która z drużyn wystąpi w elicie w sezonie 2020/21. Jutro o 17:30 rozpocznie się pojedynek Warty Poznań z Radomiakiem […]

Kilka dni temu odbyły się barażowe mecze półfinałowe o awans do PKO Ekstraklasy. Teraz czas na finał, po którym dowiemy się, która z drużyn wystąpi w elicie w sezonie 2020/21.

Jutro o 17:30 rozpocznie się pojedynek Warty Poznań z Radomiakiem Radom. Gospodarze po rundzie zasadniczej uplasowali się na 3. miejscu w tabeli, goście natomiast skończyli zmagania na 4. pozycji. Podopieczni Piotra Tworka dwa dni temu skromnie pokonali przed własną publicznością Bruk-Bet Termalicę Nieciecza 1-0, a ekipa prowadzona przez Dariusza Banasika zwyciężyła 3-1 w starciu z Miedzią Legnica. Wydaje się, że w półfinałach lepsze wrażenie sprawił zespół z Mazowsza. Niemniej jednak „Warchoły” mają dość spore problemy, bowiem przed wtorkowym spotkaniem do szpitala trafił kapitan Maciej Świdzikowski, a już w trakcie gry urazów nabawili się obaj skrzydłowi : Patryk Mikita i Mateusz Michalski. Szczególnie występ pierwszego z nich stoi pod dużym znakiem zapytania. W drużynie z Poznania wszyscy są zdrowi i gotowi do walki o awans. W tym sezonie w bezpośrednich potyczkach dwukrotnie górą był klub z Wielkopolski, który pokonywał rywali najpierw 2-0, a potem 3-0. Niemniej jednak po przerwie spowodowanej epidemią koronawirusa to Radomiak prezentował się lepiej i w takiej formie jest w stanie wygrać na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim. Warto dodać, że bilety na jutrzejsze spotkanie rozeszły się w niecałą godzinę, co zwiastuje gorącą atmosferę na trybunach. Nie pozostaje więc nic innego, jak zasiąść przed telewizorami w oczekiwaniu na świetny mecz!

PIĄTEK – 31 LIPCA 2020

17:30 Fortuna 1. Liga – play-off, finał: WARTA POZNAŃ – RADOMIAK RADOM na żywo
Polsat Sport HDIpla

About Eryk Waniek

Pasjonat angielskiej piłki, Madridista od małego, oddany kibic Radomiaka, sympatyk Czarnych Radom.