Final Four Pucharu Polski siatkarek w Polsacie Sport

W dniach 20-21 lutego w Nysie odbędzie się turniej Final Four Tauron Pucharu Polski siatkarek. O to prestiżowe trofeum zagrają: ŁKS Commercecon Łódź, Grupa Azoty Chemik Police, E.Leclerc Moya Radomka Radom oraz Grot Budowlani Łódź. Ćwierćfinały PP siatkarek rozegrano pomiędzy […]

W dniach 20-21 lutego w Nysie odbędzie się turniej Final Four Tauron Pucharu Polski siatkarek. O to prestiżowe trofeum zagrają: ŁKS Commercecon Łódź, Grupa Azoty Chemik Police, E.Leclerc Moya Radomka Radom oraz Grot Budowlani Łódź.

Ćwierćfinały PP siatkarek rozegrano pomiędzy 9 i 12 lutego. Na początek Grot Budowlani Łódź pewnie pokonali drużynę Enea PTPS Piła 3:0. Drugie spotkanie E.Leclerc Moya Radomka Radom – #VolleyWrocław przyniosło znacznie więcej emocji. Mecz zwieńczył tie-break, w którym wrocławianki miały piłkę meczową przy stanie 10:14! Nie wykorzystały jednak swoich szans i to radomianki wygrały decydującą partię 17:15.  ŁKS Commercecon Łódź ograł BKS Bostik Bielsko-Biała 3:1. Rywalizację w 1/4 finału zwieńczyło hitowe starcie Developresu SkyRes z Grupą Azoty Chemikiem. Policzanki przypłaciły ten mecz kontuzją Igi Wasilewskiej, która wyeliminowała środkową Chemika z gry nie tylko w tym meczu, ale również w dalszej części sezonu. Mimo tej dramatycznej sytuacji, zdołały przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Developres przegrał 2:3 (13:15 w tie-breaku) i to Chemik uzupełnił stawkę półfinalistek.  W pierwszym półfinale PP dojdzie do konfrontacji ŁKS – Chemik. W obecnym sezonie Tauron Ligi starcia obu ekip wyszły na remis. W Łodzi (5. kolejka, 19 października) było 3:0 dla ŁKS. W Policach (16. kolejka, 16 stycznia) – 3:0 dla Chemika. W tabeli ekstraklasy obie drużyny sąsiadują ze sobą. Chemik zajmuje miejsce trzecie, a ŁKS czwarte. W drugim półfinale zmierzą się Radomka i Grot Budowlani. Drużyna z Radomia to rewelacja sezonu, obecnie lider tabeli Tauron Ligi. Obie ekipy również rozegrały oba mecze między sobą w fazie zasadniczej. W Łodzi (4. kolejka, 5 listopada) gospodynie wygrały 3:2 (15:13 w tie-breaku). Radomka zrewanżowała się na własnym terenie (15. kolejka, 8 stycznia), wygrywając 3:1. Hala Nysa po raz czwarty z rzędu gościć będzie turniej finałowy Pucharu Polski siatkarek. Trofeum broni Grupa Azoty Chemik Police. Siatkarki tego klubu w dwóch poprzednich finałach wygrywały z Developresem.

SOBOTA – 20 LUTY 2020

14:45 Puchar Polski siatkarek – półfinał: ŁKS Commercecon Łódź – Grupa Azoty Chemik Police na żywo
Polsat Sport HDIpla

17:30 Puchar Polski siatkarek – półfinał: E.Leclerc Moya Radomka Radom – Grot Budowlani Łódź na żywo
Polsat Sport HDIpla

NIEDZIELA – 21 LUTY 2020

14:45 Puchar Polski siatkarek – finał: ??? na żywo
Polsat Sport HDIpla

About Mateusz Bartkowiak