Finał Pucharu Polski w Polsacie Sport i Super Polsacie

Ostatni akcent sezonu klubowego w kobiecej piłce nożnej rozegra się przy Konwiktorskiej w sobotnie popołudnie. Finał Pucharu Polski transmitować będzie Polsat.

Do decydującego starcia awansowały dwie najlepsze drużyny Ekstraligi – mistrz Czarni Sosnowiec oraz wicemistrz TME UKS SMS Łódź. Dla łodzianek jest to pierwszy występ w finale tych rozgrywek, a w trakcie sezonu ligowego udowodniły, że dołączyły do grona najlepszych drużyn klubowych w kraju. Nawet nieobecność najlepszej strzelczyni SMS-u na jesień, Pauliny Filipczak, która zerwała więzadła w kolanie i opuszcza całą piłkarską wiosnę, nie stanęła im na przeszkodzie w drodze po srebro, a zawodniczki pokazały umiejętność dostosowania się na różnych pozycjach – w czym wyróżniła się Klaudia Jedlińska, przestawiona z prawej obrony na atak.

Czarni również mieli problemy z kontuzjami – również na początku wiosny do końca sezonu wypadła im najlepsza strzelczyni jesieni, Dżesika Jaszek, a ponadto dłuższą przerwę musiała mieć Weronika Zawistowska. Dołączenie do drużyny Nikol Kaletki, która zimą rozwiązała kontrakt w Medyku Konin, a także błysk formy Agnieszki Jędrzejewicz w połączeniu z bardzo ofensywnie grającą nominalną lewą obrończynią Martyną Wiankowską dały Czarnym mistrzostwo i marzenia o dublecie. Szczególnie istotny jest on dla Zawistowskiej, która po meczu rozgrywanym w jej rodzinnej Warszawie żegna się z Sosnowcem i wyjeżdża na podbój Bundesligi. Reprezentacyjna skrzydłowa podpisała trzyletni kontrakt z Bayernem Monachium, choć pierwszy rok ma spędzić na wypożyczeniu w beniaminku, FC Köln. Zapewne również w Łodzi będą musieli pogodzić się z opuszczeniem klubu przez wyróżniające się zawodniczki – nieoficjalnie mówi się o transferze za granicę Adrianny Achcińskiej.

SOBOTA – 5 CZERWCA 2021

18:30 Puchar Polski Kobiet – finał: STUDIO 
*(również o 21:00)
Polsat Sport HD

18:50 Puchar Polski Kobiet – finał: CZARNI SOSNOWIEC – TME UKS SMS ŁÓDŹ 
Polsat Sport HD
Komentarz: Tomasz Lach – Joanna Tokarska (z Warszawy)