8. kolejka PGE Ekstraligi w Eleven Sports i nSport+

W piątek rozpocznie się runda rewanżowa PGE Ekstraligi. Pierwsze dwa spotkania 8. kolejki pokaże Eleven Sports, a niedzielne nSport+. Kolejka rozpocznie się na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu, gdzie Sparta podejmie zespół z Grudziądza. Gospodarze po przejściowych problemach pokonali ostatnio dwóch […]

W piątek rozpocznie się runda rewanżowa PGE Ekstraligi. Pierwsze dwa spotkania 8. kolejki pokaże Eleven Sports, a niedzielne nSport+.

Kolejka rozpocznie się na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu, gdzie Sparta podejmie zespół z Grudziądza. Gospodarze po przejściowych problemach pokonali ostatnio dwóch głównych faworytów do tytułu – ekipy z Gorzowa i Leszna – tym samym zgłaszając akces do dołączenia do walki o finał. Na przeciwnym biegunie są goście, którzy walczą o utrzymanie i skupiają się przede wszystkim na meczach z Falubazem i Apatorem.

W piątkowy wieczór odbędzie się pojedynek pomiędzy drużynami z Częstochowy i Lublina. Motor niespodziewanie awansował na pierwsze miejsce w tabeli, jednak dla Włókniarza ten mecz będzie prawdziwym testem na to, czy drużyna po niezbyt udanym początku sezonu podniosła się i utrzyma przez dłuższy czas wysoką formę, jaką prezentowała w ostatnich spotkaniach. Szczególnie ciekawie zapowiada się rywalizacja pomiędzy dwiema najlepszymi parami juniorskimi w PGE Ekstralidze.

Niedzielę w najlepszej żużlowej lidze świata otworzy mecz Falubazu z Apatorem. Zielonogórzanie wydają się jechać prostą drogą do eWinner 1. Ligi, notując coraz to wyższe porażki. Z kolei toruńskie Anioły zmagają się z dziurami w składzie, jednocześnie sprawiając wrażenie najbardziej stabilnej i najmocniejszej drużyny na dole tabeli ligowej.

Hitem ósmej kolejki będzie starcie gorzowsko-leszczyńskie na stadionie im. Edwarda Jancarza. Bolączką obrońców tytułu jest brak tak mocnych juniorów, jak w poprzednich latach, a także niepewna forma Emila Sajfutdinowa. Z kolei gospodarze mają dość silnych rezerwowych w kategorii U21, ale pojedynek Marcusa Birkemose i Rafała Karczmarza o miejsce w składzie na pozycji U24 zdaje się nie dawać nic dobrego żadnemu z tych dwóch zawodników, wpływając na pewno nieco na wynik Stali w tych bardziej zaciętych spotkaniach.

PIĄTEK – 4 CZERWCA 2021

17:30 PGE Ekstraliga – 8. kolejka: STUDIO 
Ipla
Studio: Maciej Markowski – Zbigniew Lech (z Wrocławia)
Reporter: Marcin Musiał

18:00 PGE Ekstraliga – 8. kolejka: BETARD SPARTA WROCŁAW – ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM GRUDZIĄDZ 
Ipla
Komentarz: Piotr Olkowicz – Jacek Frątczak (z Wrocławia)

20:15 PGE Ekstraliga – 8. kolejka: STUDIO 
Ipla
Studio: Anita Mazur – Grzegorz Walasek (z Częstochowy)
Reporter: Barbara Karczewska

20:30 PGE Ekstraliga – 8. kolejka: ELTROX WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA – MOTOR LUBLIN 
Ipla
Komentarz: Michał Korościel – Marcin Kuźbicki (z Częstochowy)

NIEDZIELA – 6 CZERWCA 2021

16:00 PGE Ekstraliga – 8. kolejka: STUDIO 

Studio: Michał Łopaciński – Jacek Gajewski (z Zielonej Góry)
Reporter: Karolina Wieszczycka

16:30 PGE Ekstraliga – 8. kolejka: MARWIS.PL FALUBAZ ZIELONA GÓRA – EWINNER APATOR TORUŃ 

Komentarz: Maciej Noskowicz – Wojciech Dankiewicz (z Zielonej Góry)

18:45 PGE Ekstraliga – 8. kolejka: STUDIO 

Studio: Marcin Majewski – Mirosław Jabłoński (z Gorzowa)
Reporter: Łukasz Benz

19:15 PGE Ekstraliga – 8. kolejka: MOJE BERMUDY STAL GORZÓW – FOGO UNIA LESZNO 

Komentarz: Tomasz Dryła – Krzysztof Cegielski (z Gorzowa)

21:15 Magazyn PGE EKSTRALIGA 

Studio: Marcin Majewski – Tomasz Dryła, Mirosław Jabłoński, Krzysztof Cegielski, Leszek Demski (z Gorzowa)

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.