8. kolejka PGE Ekstraligi w Eleven Sports i nSport+

W piątek rozpocznie się runda rewanżowa PGE Ekstraligi. Pierwsze dwa spotkania 8. kolejki pokaże Eleven Sports, a niedzielne nSport+. Kolejka rozpocznie się na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu, gdzie Sparta podejmie zespół z Grudziądza. Gospodarze po przejściowych problemach pokonali ostatnio dwóch […]

W piątek rozpocznie się runda rewanżowa PGE Ekstraligi. Pierwsze dwa spotkania 8. kolejki pokaże Eleven Sports, a niedzielne nSport+.

Kolejka rozpocznie się na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu, gdzie Sparta podejmie zespół z Grudziądza. Gospodarze po przejściowych problemach pokonali ostatnio dwóch głównych faworytów do tytułu – ekipy z Gorzowa i Leszna – tym samym zgłaszając akces do dołączenia do walki o finał. Na przeciwnym biegunie są goście, którzy walczą o utrzymanie i skupiają się przede wszystkim na meczach z Falubazem i Apatorem.

W piątkowy wieczór odbędzie się pojedynek pomiędzy drużynami z Częstochowy i Lublina. Motor niespodziewanie awansował na pierwsze miejsce w tabeli, jednak dla Włókniarza ten mecz będzie prawdziwym testem na to, czy drużyna po niezbyt udanym początku sezonu podniosła się i utrzyma przez dłuższy czas wysoką formę, jaką prezentowała w ostatnich spotkaniach. Szczególnie ciekawie zapowiada się rywalizacja pomiędzy dwiema najlepszymi parami juniorskimi w PGE Ekstralidze.

Niedzielę w najlepszej żużlowej lidze świata otworzy mecz Falubazu z Apatorem. Zielonogórzanie wydają się jechać prostą drogą do eWinner 1. Ligi, notując coraz to wyższe porażki. Z kolei toruńskie Anioły zmagają się z dziurami w składzie, jednocześnie sprawiając wrażenie najbardziej stabilnej i najmocniejszej drużyny na dole tabeli ligowej.

Hitem ósmej kolejki będzie starcie gorzowsko-leszczyńskie na stadionie im. Edwarda Jancarza. Bolączką obrońców tytułu jest brak tak mocnych juniorów, jak w poprzednich latach, a także niepewna forma Emila Sajfutdinowa. Z kolei gospodarze mają dość silnych rezerwowych w kategorii U21, ale pojedynek Marcusa Birkemose i Rafała Karczmarza o miejsce w składzie na pozycji U24 zdaje się nie dawać nic dobrego żadnemu z tych dwóch zawodników, wpływając na pewno nieco na wynik Stali w tych bardziej zaciętych spotkaniach.

PIĄTEK – 4 CZERWCA 2021

17:30 PGE Ekstraliga – 8. kolejka: STUDIO 
Ipla
Studio: Maciej Markowski – Zbigniew Lech (z Wrocławia)
Reporter: Marcin Musiał

18:00 PGE Ekstraliga – 8. kolejka: BETARD SPARTA WROCŁAW – ZOOLESZCZ DPV LOGISTIC GKM GRUDZIĄDZ 
Ipla
Komentarz: Piotr Olkowicz – Jacek Frątczak (z Wrocławia)

20:15 PGE Ekstraliga – 8. kolejka: STUDIO 
Ipla
Studio: Anita Mazur – Grzegorz Walasek (z Częstochowy)
Reporter: Barbara Karczewska

20:30 PGE Ekstraliga – 8. kolejka: ELTROX WŁÓKNIARZ CZĘSTOCHOWA – MOTOR LUBLIN 
Ipla
Komentarz: Michał Korościel – Marcin Kuźbicki (z Częstochowy)

NIEDZIELA – 6 CZERWCA 2021

16:00 PGE Ekstraliga – 8. kolejka: STUDIO 

Studio: Michał Łopaciński – Jacek Gajewski (z Zielonej Góry)
Reporter: Karolina Wieszczycka

16:30 PGE Ekstraliga – 8. kolejka: MARWIS.PL FALUBAZ ZIELONA GÓRA – EWINNER APATOR TORUŃ 

Komentarz: Maciej Noskowicz – Wojciech Dankiewicz (z Zielonej Góry)

18:45 PGE Ekstraliga – 8. kolejka: STUDIO 

Studio: Marcin Majewski – Mirosław Jabłoński (z Gorzowa)
Reporter: Łukasz Benz

19:15 PGE Ekstraliga – 8. kolejka: MOJE BERMUDY STAL GORZÓW – FOGO UNIA LESZNO 

Komentarz: Tomasz Dryła – Krzysztof Cegielski (z Gorzowa)

21:15 Magazyn PGE EKSTRALIGA 

Studio: Marcin Majewski – Tomasz Dryła, Mirosław Jabłoński, Krzysztof Cegielski, Leszek Demski (z Gorzowa)

About Wojciech Nowakowski