Finał turnieju piłkarskiego IO 2021 na antenach Eurosportu i TVP Sport

Turniej piłkarski IO 2021 dobiega końca. Wczoraj w meczu o 3. miejsce Meksyk pokonał Japonię 3-1, a dziś dowiemy się, kto sięgnie po złoty medal. O 13:30 rozpocznie się finałowe spotkanie pomiędzy Brazylią a Hiszpanią. Canarinhos w fazie pucharowej turnieju […]

Turniej piłkarski IO 2021 dobiega końca. Wczoraj w meczu o 3. miejsce Meksyk pokonał Japonię 3-1, a dziś dowiemy się, kto sięgnie po złoty medal.

O 13:30 rozpocznie się finałowe spotkanie pomiędzy Brazylią a Hiszpanią. Canarinhos w fazie pucharowej turnieju okazali się lepsi od reprezentacji Egiptu i Meksyku, w obu przypadkach wygrywając 1-0. Piłkarzom z Ameryki Południowej w sumie trzykrotnie udało się zachować czyste konto. La Furia Roja w ćwierćfinale pokonali Wybrzeże Kości Słoniowej (5-2), a w półfinale triumfowali po dogrywce w starciu z Japonią. Jedynego gola zdobył Marco Asensio. Podopieczni Luisa De La Fuente po raz kolejny będą musieli poradzić sobie bez Daniego Ceballosa, który nie zdołał uporać się z kontuzją kostki. Hiszpanie mają szansę na powtórzenie sukcesu z 1992. roku, kiedy to sięgnęli po olimpijskie złoto. Czy zdołają pokonać obrońców tytułu? Zapowiada się pasjonujący mecz.

SOBOTA – 7 SIERPNIA 2021

13:20 Letnie Igrzyska Olimpijskie 2020, Yokohama, Japonia – finał: BRAZYLIA – HISZPANIA 
*(w Eurosport 2 HD do 14:15 i od 14:55, o 19:55  w TVP Sport HD
)

Komentarz w Eurosporcie: Julian Kowalski – Adam Kotleszka
Komentarz w TVP Sport: Maciej Iwański – Kazimierz Węgrzyn

About Eryk Waniek

Pasjonat angielskiej piłki, Madridista od małego, oddany kibic Radomiaka, sympatyk Czarnych Radom.