Finał World Series of Darts w Viaplay

Finałowe zmagania World Series of Darts rozegrane zostaną w ten weekend w Amsterdamie. Turniej transmitować będzie Viaplay. W tym roku ze względu na pandemię rozegrano tylko jedne zawody tego cyklu – wrześniowe Nordic Darts Masters. Jego ćwierćfinaliści zostali zatem rozstawieni […]

Finałowe zmagania World Series of Darts rozegrane zostaną w ten weekend w Amsterdamie. Turniej transmitować będzie Viaplay.

W tym roku ze względu na pandemię rozegrano tylko jedne zawody tego cyklu – wrześniowe Nordic Darts Masters. Jego ćwierćfinaliści zostali zatem rozstawieni z numerami 1-8 w stawce 24 uczestników imprezy w Amsterdamie i rozpoczną zmagania od 1/8 finału. W tym gronie niespodziewanie znalazł się Łotysz Madars Razma, który w Kopenhadze pokonał Nathana Aspinalla. Tym razem również popularny „Razzmatazz” zmierzy się z Anglikiem – czekać będzie bowiem na zwycięzcę pojedynku Jamesa Wade’a i Mervyna Kinga.

Polskich kibiców jednak najbardziej interesować będzie występ Krzysztofa Ratajskiego. „Polish Eagle” w pierwszej rundzie zmierzy się z Gabrielem Clemensem. Zwycięzca tego starcia zmierzy się w 1/8 finału z rozstawioną z dwójką Fallon Sherrock, która w Kopenhadze skorzystała na kontuzji Gerwyna Price’a, a następnie w decydującym legu półfinału pokonała Dimitriego Van den Bergha. Price będzie w Amsterdamie bronił tytułu wywalczonego przed rokiem jako rozstawiony z piątką – jako najwyżej sklasyfikowany w PDC Order of Merit ćwierćfinalista Nordic Darts Masters.

W pierwszych dwóch rundach, które odbędą się w piątek i sobotę, mecze rozgrywane będą do sześciu wygranych legów. W ćwierćfinałach zaplanowanych na niedzielne popołudnie trzeba będzie wygrać dziesięć legów, a w wieczornych półfinałach i finale – jedenaście.

PIĄTEK – 29 PAŹDZIERNIKA 2021

19:00 World Series of Darts Finals, Amsterdam, Holandia: I RUNDA na żywo

Komentarz: Jakub Łokietek

SOBOTA – 30 PAŹDZIERNIKA 2021

19:00 World Series of Darts Finals, Amsterdam, Holandia: II RUNDA na żywo

Komentarz: Jakub Łokietek

NIEDZIELA – 31 PAŹDZIERNIKA 2021

12:45 World Series of Darts Finals, Amsterdam, Holandia: ĆWIERĆFINAŁY na żywo

Komentarz: Jakub Łokietek

19:00 World Series of Darts Finals, Amsterdam, Holandia: PÓŁFINAŁY I FINAŁ na żywo

Komentarz: Jakub Łokietek

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.