9. i 10. kolejka LOTTO Superligi w Sportklubie

Listopad będzie miesiącem przerwy w zmaganiach LOTTO Superligi. W ostatnich dniach października jednak rozegrane zostaną 9. i 10. kolejka, których wybrane mecze pokaże Sportklub. W piątek na antenie telewizyjnej pojawią się drużyny Energi Manekin Toruń i Sokołowa S.A. Jarosław. Torunianie […]

Listopad będzie miesiącem przerwy w zmaganiach LOTTO Superligi. W ostatnich dniach października jednak rozegrane zostaną 9. i 10. kolejka, których wybrane mecze pokaże Sportklub.

W piątek na antenie telewizyjnej pojawią się drużyny Energi Manekin Toruń i Sokołowa S.A. Jarosław. Torunianie jeszcze dwa tygodnie temu byli drużyną niepokonaną, natomiast przegrali z Dekorglassem Działdowo i Dartom Bogorią Grodzisk Mazowiecki. Sokołów natomiast niezbyt pospiesznie odrabia straty do ścisłej czołówki tabeli – stracił punkt w Białymstoku, a na własnym terenie przegrał 1:3 z LOTTO Polski Cukier Gwiazdą Bydgoszcz, która objęła fotel lidera tabeli, zwyciężając w rozgrywanych awansem meczach z AZS-em AWFiS Balta Gdańsk i Dojlidami Białystok. Za sobą mecze ma też Dekorglass, który pokonał Akademię Zamojską i Fibrain KU AZS Politechnikę Rzeszów.

Atak na pozycję lidera przeprowadzi Bogoria, mierząc się z TTS Polonią Bytom i Akademią Zamojską – drużynami z dolnej części tabeli. Walka wśród tych ekip zapowiada się również ciekawie, a w niedzielę będziemy mogli obejrzeć pojedynek beniaminka z Suchedniowa z ASTS Olimpią-Unią Grudziądz. Goście w piątek na własnym terenie podejmować będą najsłabszą w lidze Poltarex Pogoń Lębork, gospodarzy natomiast przed telewizyjnym starciem czeka mecz z rzeszowianami. Równie ciekawie zapowiada się pojedynek drugiego z beniaminków, Morlin Ostróda, z Pogonią. Morliny w piątek zagrają natomiast z Dojlidami Białystok – drużyną bardzo nierówną w tym sezonie. Weekend z LOTTO Superligą uzupełnią niedzielne pojedynki jarosławian z bytomianami oraz gdańszczan z torunianami.

PIĄTEK – 29 PAŹDZIERNIKA 2021

18:00 LOTTO Superliga – 9. kolejka: ENERGA MANEKIN TORUŃ – SOKOŁÓW S.A. JAROSŁAW na żywo

Komentarz: Radosław Gielo

NIEDZIELA – 31 PAŹDZIERNIKA 2021

16:00 LOTTO Superliga – 10. kolejka: KS GLOBAL PHARMA ORLICZ 1924 SUCHEDNIÓW – ASTS OLIMPIA-UNIA GRUDZIĄDZ na żywo

Komentarz: Radosław Gielo

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.