Finały NHL w TVP Sport

Pora na rywalizację finałową fazy play-off National Hockey League w sezonie 2020/2021. Transmisje w TVP Sport i Internecie. Do finałów najlepszej ligi świata w hokeju na lodzie – amerykańskiej NHL – dotarły ekipy Tampa Bay Lighting i Montreal Canadies. W rywalizacjach półfinałowych ci […]

Pora na rywalizację finałową fazy play-off National Hockey League w sezonie 2020/2021. Transmisje w TVP Sport i Internecie.

Do finałów najlepszej ligi świata w hokeju na lodzie – amerykańskiej NHL – dotarły ekipy Tampa Bay Lighting Montreal Canadies. W rywalizacjach półfinałowych ci pierwsi pokonali New York Islanders, zaś drudzy okazali się lepsi od Vegas Golden.

Rywalizacja o Puchar Stanleya toczy się do czterech wygranych. Pierwsze dwa mecze – w nocy z poniedziałku na wtorek (z 28 na 29 czerwca) i w nocy ze środa na czwartek (z 30 czerwca na 1 lipca) odbędą się w Amalie Arena. Następne spotkania będą mieć miejsce w hali Bell Centre.

Drużyna z Tampy na Florydzie to obrońca mistrzowskiego tytułu. Rok temu w finale NHL pokonali oni zespół Dallas Stars. Natomiast Kanadyjczycy to najbardziej utytułowany klub rozgrywek, który po trofeum – Puchar Stanleya – sięgał w historii 24 razy. Ich ostatnie zwycięstwo końcowe to jednak 1993 roku. Czy przerwą więc oni aż dwudziestoośmioletnią posuchę?

WTOREK – 29 CZERWCA 2021

02:00 NHL – mecz finałowy fazy play-off: TAMPA BAY LIGHTING – MONTREAL CANADIES na żywo

Komentarz: Patryk Rokicki – Adrian Kowal

CZWARTEK – 1 LIPCA 2021

02:00 NHL – mecz finałowy fazy play-off: TAMPA BAY LIGHTING – MONTREAL CANADIES na żywo

Komentarz: Piotr Chłystek – Michał Ruszel

SOBOTA – 3 LIPCA 2021

02:00 NHL – mecz finałowy fazy play-off: MONTREAL CANADIES – TAMPA BAY LIGHTING na żywo

Komentarz: Patryk Rokicki – Adrian Kowal

About Dawid Sieńkowski

Student Dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.