Finały PGNiG Superligi mężczyzn w nSport+

Po raz dziewiąty z rzędu w finale PGNiG Superligi mężczyzn dojdzie do pojedynku płocko-kieleckiego. Siedem poprzednich padało łupem Vive, czy podobnie będzie w tym roku? Transmisje meczów o 1. i 3. miejsce w nSport+. Obyło się bez sensacyjnych rozstrzygnięć w […]

Po raz dziewiąty z rzędu w finale PGNiG Superligi mężczyzn dojdzie do pojedynku płocko-kieleckiego. Siedem poprzednich padało łupem Vive, czy podobnie będzie w tym roku? Transmisje meczów o 1. i 3. miejsce w nSport+.

Obyło się bez sensacyjnych rozstrzygnięć w półfinałach PGNiG Superligi mężczyzn i w finale ponownie zmierzą się dwie najlepsze drużyny ostatniej dekady w Polsce – PGE Vive KielceOrlen Wisła Płock. Obrońcy tytułu po pierwszym starciu z Gwardią w Opolu nie mogli być pewni awansu do finału, ponieważ niespodziewanie przegrali. Jednak w rewanżu powtórzyła się historia z poprzedniego sezonu, gdy przeciwko Gwardii walczyła Wisła. W Opolu również to gospodarze byli górą jedną bramką, ale w Płocku byli bez szans. Podobnie było w tym roku w Kielcach. Uczestnicy Final Four Ligi Mistrzów wygrali różnicą dziewięciu trafień i pewnie zameldowali się w finale. Dzień później uczyniła to Wisła, która nie miała najmniejszych problemów z pokonaniem MMTS-u Kwidzyn. Już w pierwszym półfinale różnica na korzyść Płocczan wyniosła dwanaście trafień. Dokładnie taka sama różnica była w rewanżu.

W meczach fazy zasadniczej między Vive a Wisłą dwukrotnie górą byli Kielczanie, którzy wygrywali 31:24 w Płocku, a także po rzutach karnych przed własną publicznością – 30:30 po godzinie gry, 3:0 w karnych.

O brązowe medale ponownie powalczy Gwardia Opole, która przed rokiem musiała uznać wyższość Azotów Puławy. W tym sezonie to oni będą faworytami starcia o 3. miejsce. Po drugiej stronie stanie MMTS Kwidzyn, który w rundzie zasadniczej zajął 6. miejsce. O ile zespół z Opola na medal Mistrzostw Polski czeka od 1964 roku, tak MMTS wywalczył go po raz ostatni sześć lat temu.

W rundzie zasadniczej 2-krotnie górą była Gwardia, która wygrywała 24:21 w Opolu i 27:26 w Kwidzynie.

WTOREK – 21 MAJA 2019

20:00 PGNiG Superliga – mecz o 3. miejsce: WSTĘP DO MECZU na żywo

Komentarz: Piotr Bugajny – Iwona Niedźwiedź (z Kwidzyna)
Reporter: Marcin Froelich

20:10 PGNiG Superliga – mecz o 3. miejsce: MMTS KWIDZYN – GWARDIA OPOLE na żywo

Komentarz: Piotr Bugajny – Iwona Niedźwiedź (z Kwidzyna)

ŚRODA – 22 MAJA 2019

19:45 PGNiG Superliga – Finał: WSTĘP DO MECZU na żywo

Studio: Krzysztof Bandych – Tomasz Rosiński, Iwona Niedźwiedź (z Płocka)
Reporterzy: Szymon Ratajczak, Łukasz Lasia

20:10 PGNiG Superliga – Finał: ORLEN WISŁA PŁOCK – PGE VIVE KIELCE na żywo

Komentarz: Piotr Karpiński – Michał Matysik (z Płocka)

PIĄTEK – 24 MAJA 2019

20:00 PGNiG Superliga – mecz o 3. miejsce: WSTĘP DO MECZU na żywo


20:10 PGNiG Superliga – mecz o 3. miejsce: GWARDIA OPOLE – MMTS KWIDZYN na żywo

SOBOTA – 25 MAJA 2019

17:30 PGNiG Superliga – Finał: WSTĘP DO MECZU na żywo


18:00 PGNiG Superliga – Finał:  PGE VIVE KIELCE – ORLEN WISŁA PŁOCK na żywo

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)