Finały Spain Masters w Polsacie Sport Extra i Polsacie Sport News

Od wtorku w Huelvie odbywa się turniej Spain Masters zaliczany do badmintonowego cyklu BWF World Series. Finałowe mecze w każdej z pięciu konkurencji transmitować będzie Polsat na swoich sportowych antenach. Jako pierwszy rozegrany zostanie finał deblistek, w którym zmierzą się […]

Od wtorku w Huelvie odbywa się turniej Spain Masters zaliczany do badmintonowego cyklu BWF World Series. Finałowe mecze w każdej z pięciu konkurencji transmitować będzie Polsat na swoich sportowych antenach.

Jako pierwszy rozegrany zostanie finał deblistek, w którym zmierzą się duety z Danii i Indonezji. Amalie Magelund i Freja Ravn rozstawione były z jedynką, natomiast Yulfira Barkah i Febby Valencia Dwijayanti Gani przechodziły turniej od pierwszej rundy, a następnie skorzystały z absencji turniejowej „dwójki” – z Anastasiją Akczuriną i Olgą Morozową wygrały walkowerem.

Ich rodak Chico Aura Dwi Wardoyo do finału rywalizacji singlistów również doszedł bez rozstawienia, za to w półfinale pokonał w dwóch setach innego Indonezyjczyka, najwyżej sklasyfikowanego w rankingu spośród uczestników Spain Masters, Shesara Hirena Rhustavito. W finale rywalem Wardoyo będzie Francuz Toma Junior Popov, triumfatora sprzed dwóch miesięcy z Orleanu.

W rywalizacji singlistek już w pierwszej rundzie odpadła jedyna Polka startująca w Huelvie, pochodząca z Walii Jordan Hart. Z kolei jeszcze przed startem imprezy wycofały się dwie najwyżej rozstawione zawodniczki – faworytka gospodarzy, Carolina Marín oraz Dunka Line Kjaersfeldt. W finale wystąpi jednak jej rodaczka i imienniczka – turniejowa „trójka”, Line Christophersen. Jej rywalką będzie kolejna Indonezyjka w gronie finalistów Spain Masters, Putri Kusuma Wardani.

To jednak w męskim deblu jeszcze przed finałem ta nacja może świętować zwycięstwo – spotkają się w nim bowiem Pramudya Kusumawardana i Yeremia Rambitan oraz Sabar Karyaman Gutama i Muhammad Reza Pahlevi Isfahani. Faworytem wydaje się ta pierwsza para – ćwierćfinałowi pogromcy duńskiego duetu Astrup/Rasmussen, czyli liderów światowego rankingu deblistów.

Na koniec dnia po raz drugi na kort wyjdzie Amalie Magelund, tym razem w duecie z Niclasem Nohrem. Rywalizacja mikstowa jako jedyna będzie miała w finale pary z dwoma najwyższymi numerami rozstawienia – z duńską „dwójką” zmierzy się „jedynka” z Indonezji – Pitha Haningtyas Mentari i Rinov Rivaldy.

NIEDZIELA – 23 MAJA 2021

10:00 BWF World Tour, Huelva, Hiszpania: MECZE FINAŁOWE na żywo
*(o 14:00 w Polsat Sport News HD, do 15:00)

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.