Gala Mistrzów Sportu na żywo w Polsacie Sport

W sobotę odbędzie się Gala Mistrzów Sportu, wieńcząca 85. edycję Plebiscytu „Przeglądu Sportowego” na najlepszego sportowca roku. Transmisję z Gali przeprowadzi współorganizator Plebiscytu, Polsat Sport. Plebiscyt „Przeglądu Sportowego” jest drugim najstarszym na świecie (po szwedzkim). Jego historia sięga roku 1926, […]

W sobotę odbędzie się Gala Mistrzów Sportu, wieńcząca 85. edycję Plebiscytu „Przeglądu Sportowego” na najlepszego sportowca roku. Transmisję z Gali przeprowadzi współorganizator Plebiscytu, Polsat Sport.

Plebiscyt „Przeglądu Sportowego” jest drugim najstarszym na świecie (po szwedzkim). Jego historia sięga roku 1926, kiedy to najlepszym sportowcem w kraju nad Wisłą został Wacław Kuchar – piłkarz, hokeista, panczenista i lekkoatleta. Najwięcej triumfów w Plebiscycie święciła Justyna Kowalczyk, niepokonana w głosowaniu kibiców w latach 2009-2013.

W tegorocznym Plebiscycie kibice mogą głosować na 20 sportowców, z których na początku Gali ogłoszona zostanie dziesiątka, pomiędzy którą ostateczne rozstrzygnięcia zapadną w głosowaniu SMS-owym. Wśród nominowanych są m.in. triumfatorzy poprzednich edycji Plebiscytu – Kamil Stoch (2014, 2017) i Robert Lewandowski (2015) – a także tegoroczni mistrzowie świata – Paweł Fajdek, Dawid Kubacki, wioślarska czwórka bez sternika mężczyzn oraz Bartosz Zmarzlik. Nie brakuje też liderów drużyn, które podbiły serca kibiców w minionym roku – Wilfredo Leóna, Malwiny Smarzek-Godek i Mateusza Ponitki.

Oprócz czołowej dziesiątki Plebiscytu, statuetki Czempiona otrzymają nagrodzeni przez Kapitułę Plebiscytu w kategoriach: Drużyna Roku, Trener Roku, Sport bez Barier (dla najlepszego sportowca niepełnosprawego), Mecenas Polskiego Sportu, Nagroda Specjalna, Serce dla Sportu oraz Superczempion. Ta ostatnia kategoria wraca po roku nieobecności, kiedy rezygnacją z jej przyznania postanowiono oddać hołd zmarłej Irenie Szewińskiej. Jak zdradził w rozmowie z naszym portalem Krzysztof Kowalski z redakcji „Przeglądu Sportowego” w tym roku nagrodę wręczą Małgorzata Glinka-Mogentale i Ryszard Bosek.

Gala Mistrzów Sportu transmitowana będzie na żywo z warszawskiego hotelu Double Tree by Hilton przez Telewizję Polsat, a w Polsacie Sport zostanie poprzedzona godzinnym studiem, które powróci na antenę po przyznaniu nagród. Po zakończeniu Gali rozpocznie się organizowany przy tej okazji od 1956 roku Bal Mistrzów Sportu. Na najbardziej wytrwałych imprezowiczów czekać będzie tradycyjne śniadanie – jajecznica.

SOBOTA – 4 STYCZNIA 2020

19:00 85. Plebiscyt na Najlepszego Sportowca Polski 2019 Roku: STUDIO na żywo
Polsat Sport HDIpla

20:00 85. Plebiscyt na Najlepszego Sportowca Polski 2019 Roku: GALA na żywo
Polsat Sport HDIpla

22:30 85. Plebiscyt na Najlepszego Sportowca Polski 2019 Roku: STUDIO na żywo
Polsat Sport HDIpla

About Wojciech Nowakowski