Gimnastyka artystyczna na igrzyskach olimpijskich w Tokio

Ostatnią dyscypliną, która rozpocznie swoje zmagania na igrzyskach olimpijskich w Tokio, będzie gimnastyka artystyczna. Jest to jedna z ostatnich form rywalizacji, w której nie istnieje płciowy parytet. Wraz z pływaniem synchronicznym, gimnastyka artystyczna tworzy tandem dyscyplin całkowicie sfeminizowanych. Podobnie też […]

Ostatnią dyscypliną, która rozpocznie swoje zmagania na igrzyskach olimpijskich w Tokio, będzie gimnastyka artystyczna. Jest to jedna z ostatnich form rywalizacji, w której nie istnieje płciowy parytet.

Wraz z pływaniem synchronicznym, gimnastyka artystyczna tworzy tandem dyscyplin całkowicie sfeminizowanych. Podobnie też jak w wodzie, tak i na planszy, na której wykonywane są układy z obręczami, maczugami, piłkami i wstęgami, dominują Rosjanki – to właśnie one są faworytkami do zdobycia złota w wieloboju drużynowym.

W rywalizacji indywidualnej flagę Rosyjskiego Komitetu Olimpijskiego na najwyższe maszty mają wprowadzić jednojajowe bliźniaczki Dina i Arina Awerina. Młodsza o 20 minut Dina jako trzykrotna mistrzyni świata w wieloboju (w 2017 i 2019 roku srebro zdobyła Arina) jest główną kandydatką do indywidualnego złota. Reszta stawki spodziewać się może jedynie walki o indywidualny brąz.

Typy redakcji:
Wielobój drużynowy kobiet:
Rosyjski Komitet Olimpijski
Wielobój indywidualny kobiet:
Dina Awerina (RKOl)

PIĄTEK – 6 SIERPNIA 2021

03:20 Letnie Igrzyska Olimpijskie 2020, Tokio, Japonia: UKŁAD INDYWIDUALNY – KWALIFIKACJE na żywo


SOBOTA – 7 SIERPNIA 2021

03:00 Letnie Igrzyska Olimpijskie 2020, Tokio, Japonia: WIELOBÓJ DRUŻYNOWY – ELIMINACJE na żywo


08:20 Letnie Igrzyska Olimpijskie 2020, Tokio, Japonia: WIELOBÓJ INDYWIDUALNY – FINAŁ na żywo

NIEDZIELA – 8 SIERPNIA 2021

04:00 Letnie Igrzyska Olimpijskie 2020, Tokio, Japonia: WIELOBÓJ DRUŻYNOWY – FINAŁ na żywo

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.