Wyścigi DTM na Zolder w Eleven Sports 2

Kierowcy serii DTM w ten weekend przystąpią do trzeciej rundy sezonu 2021. Po wizytach we Włoszech i Niemczech przyszła pora na podróż do Belgii.  Po czterech rozegranych wyścigach na czele klasyfikacji generalnej znajduje się Kelvin van der Linde. Kierowca z […]

Kierowcy serii DTM w ten weekend przystąpią do trzeciej rundy sezonu 2021. Po wizytach we Włoszech i Niemczech przyszła pora na podróż do Belgii. 

Po czterech rozegranych wyścigach na czele klasyfikacji generalnej znajduje się Kelvin van der Linde. Kierowca z Republiki Południowej Afryki prezentuje równą dyspozycję, co potwierdzają wywalczone przez niego pozycje: 4, 1, 4, 3. Zawodnik Abt Sportsline zgromadził 69 punktów, a zaledwie cztery „oczka” za nim plasuje się Liam Lawson. Nowozelandczyk jeżdżący dla zespołu Red Bull AF Corse odniósł w tym roku jedno zwycięstwo i dwukrotnie stawał na drugim stopniu podium. Trzynasta pozycja w drugim wyścigu na Monzy sprawiła, że nie może aktualnie tytułować się liderem tabeli. Kto triumfował tydzień temu na Lausitzringu? W sobotę najszybszy okazał się Philip Ellis, a druga odsłona zmagań padła łupem Maximiliana Gotza. Wspomniani kierowcy zajmują odpowiednio trzecią i czwartą lokatę w ogólnym zestawieniu sezonu.

W Limburgii będzie miał miejsce debiut marki McLaren w serii DTM. W barwach polskiego zespołu JP Motorsport pojedzie Christian Klien, dla którego będzie to również debiutancki wyścig w niemieckiej serii wyścigowej. Jeszcze przed rozpoczęciem sezonu było wiadome, że były kierowca Formuły 1 weźmie udział w wybranych wyścigach DTM. Teraz przyszła pora na pierwszy z nich. Jak poradzi sobie w debiucie i jak wypadnie McLaren?

SOBOTA – 7 SIERPNIA 2021

11:05 DTM, Heusden-Zolder, Belgia: SESJA KWALIFIKACYJNA na żywo

Komentarz: Marcin Grzywacz, Michał Fiałkowski

13:25 DTM, Heusden-Zolder, Belgia: WYŚCIG 1 na żywo

Komentarz: Marcin Grzywacz, Michał Fiałkowski


NIEDZIELA – 8 SIERPNIA 2021

10:05 DTM, Heusden-Zolder, Belgia: SESJA KWALIFIKACYJNA na żywo

Komentarz: Marcin Grzywacz, Michał Fiałkowski
13:25 DTM, Heusden-Zolder, Belgia: WYŚCIG 2 na żywo

Komentarz: Marcin Grzywacz, Michał Fiałkowski

About Michał Winiarczyk