Golfowy The Masters w Eurosport Playerze

Pierwszy turniej wielkoszlemowy w 2021 rozegrany zostanie w ten weekend na polu Augusta National Golf Club. Transmisje z The Masters oglądać będzie można w Eurosport Playerze. Turniej, który tradycyjnie jest pierwszym wielkoszlemowym w danym roku kalendarzowym, rozegrany zostanie wyjątkowo po […]

Pierwszy turniej wielkoszlemowy w 2021 rozegrany zostanie w ten weekend na polu Augusta National Golf Club. Transmisje z The Masters oglądać będzie można w Eurosport Playerze.

Turniej, który tradycyjnie jest pierwszym wielkoszlemowym w danym roku kalendarzowym, rozegrany zostanie wyjątkowo po raz drugim w bieżącym cyklu PGA Tour – ze względu na pandemię, ubiegłoroczna edycja odbyła się w listopadzie. Tytułu bronić będzie Dustin Johnson, który wówczas o pięć uderzeń wyprzedzi Im Sung-jae i Camerona Smitha. Obok Johnsona na tee stanie 17 innych triumfatorów Mastersa, w tym Jordan Spieth, który w minioną niedzielę w Valero Texas Open odniósł pierwsze od czterech lat zwycięstwo w PGA Tour.

Wielkim nieobecnym turnieju będzie dochodzący do siebie po wypadku Tiger Woods – w 2000 roku to właśnie triumfu w The Masters zabrakło mu do skompletowania Wielkiego Szlema, czego dokonałby jako drugi w historii zawodowego golfa (po Bobbym Jonesie w 1930 roku). W tym tygodniu szansę na uzupełnienie jedynego brakującego trofeum wielkoszlemowego w karierze będzie miał natomiast Rory McIlroy, który poprzednie cztery wygrane (dwie w PGA Championship i po jednej w US Open i The Open Championship) odnosił w latach 2011-2014.

CZWARTEK – 8 KWIETNIA 2021

21:00 The Masters, Augusta, USA: I RUNDA

PIĄTEK – 9 KWIETNIA 2021

21:00 The Masters, Augusta, USA: II RUNDA

SOBOTA – 10 KWIETNIA 2021

21:00 The Masters, Augusta, USA: III RUNDA

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.