Grand Prix Emilii-Romanii F1 na antenie Eleven Sports 1

Od piątku emocjonujemy się czwartą tegoroczną rundą Mistrzostw Świata Formuły 1. Będzie to czwarta odsłona sezonu 2022, ale za to pierwsza, podczas której obowiązywał będzie harmonogram podporządkowany sprintowi kwalifikacyjnemu.  Charles Leclerc. To właśnie to nazwisko jest na początku nowego sezonu […]

Od piątku emocjonujemy się czwartą tegoroczną rundą Mistrzostw Świata Formuły 1. Będzie to czwarta odsłona sezonu 2022, ale za to pierwsza, podczas której obowiązywał będzie harmonogram podporządkowany sprintowi kwalifikacyjnemu. 

Charles Leclerc. To właśnie to nazwisko jest na początku nowego sezonu najczęściej omawiane, najczęściej odmieniane i budzi największe zainteresowanie. Nic dziwnego, bowiem rok 2022 jak do tej pory, to rok Ferrari. Dwa zwycięstwa Monakijczyka i prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Tak dobrej passy kibice włoskiego teamu nie oglądali od dawna. Dodatkowe emocje z pewnością spowoduje wyścig przed włoskimi kibicami. Możemy być pewni, że na trybunach toru Autodromo Enzo e Dino Ferrari umiejscowionego w Imoli, tłum rozentuzjazmowanych fanów z całych sił będzie dopingował kierowców zasiadających w czerwonych bolidach.

Jesteśmy już po piątkowych kwalifikacjach, które wyłoniły ustawienie na starcie do sobotniego sprintu. Sprintu, który będzie się nieco różnił od tego znanego nam sprzed roku. Przede wszystkim punktowanych będzie osiem pozycji, a zwycięzca sobotniej rywalizacji nie będzie zdobywcą pole position. Będzie nim, jak nakazuje logika, triumfator sesji kwalifikacyjnej. Bez zmian pozostają za to zasady ułożenia kolejności startowej niedzielnego wyścigu.

Cały weekend wyścigowy możemy śledzić na antenie Eleven Sports 1. Zmagania na torze w Imoli komentują Michał Gąsiorowski i Mikołaj Sokół, a w roli wysłanników na włoski tor pracują Aldona Marciniak i Robert Smoczyński.

SOBOTA – 23 KWIETNIA 2022

12:00 Formuła 1 – Grand Prix Emilii-Romanii: STUDIO na żywo
*(również o 13:40)


Studio: Aldona Marciniak – Robert Smoczyński (z Imoli)

13:25 Formuła 1 – Grand Prix Emilii-Romanii: II SESJA TRENINGOWA na żywo

Komentarz: Michał Gąsiorowski – Mikołaj Sokół
16:00 Formuła 1 – Grand Prix Emilii-Romanii: STUDIO na żywo
*(również o 18:20)

Studio: Aldona Marciniak – Robert Smoczyński (z Imoli)

16:55 Formuła 1 – Grand Prix Emilii-Romanii: SPRINT KWALIFIKACYJNY na żywo

Komentarz w Eleven: Michał Gąsiorowski – Mikołaj Sokół
Komentarz w Radio Gol 2: Kamil Niewiński, Kamil Kowalik

NIEDZIELA – 24 KWIETNIA 2022

13:00 Formuła 1 – Grand Prix Emilii-Romanii: PARADA KIEROWCÓW na żywo

Komentarz: Mikołaj Sokół

14:00 Formuła 1 – Grand Prix Emilii-Romanii: STUDIO na żywo
*(również o 16:55)

Studio: Aldona Marciniak – Robert Smoczyński (z Imoli)


14:55 Formuła 1 – Grand Prix Emilii-Romanii: WYŚCIG na żywo

Komentarz w Eleven: Michał Gąsiorowski – Mikołaj Sokół

About Michał Winiarczyk