Grand Prix Hiszpanii F1 na antenach Eleven Sports 1 i Polsatu

Drugi weekend z rzędu spędzimy w towarzystwie kierowców Formuły 1. Po zmaganiach w Portugalii dwudziestoosobowa stawka przenosi się do Hiszpanii.  Ściganie w Portugalii nie przyniosło zaskakujących rozstrzygnięć. Niedzielny wyścig padł łupem Lewisa Hamiltona, który nie startował jednak z pole position. […]

Drugi weekend z rzędu spędzimy w towarzystwie kierowców Formuły 1. Po zmaganiach w Portugalii dwudziestoosobowa stawka przenosi się do Hiszpanii. 

Ściganie w Portugalii nie przyniosło zaskakujących rozstrzygnięć. Niedzielny wyścig padł łupem Lewisa Hamiltona, który nie startował jednak z pole position. To, w sobotę wywalczył Valtteri Bottas. Fin wprawdzie utrzymał prowadzenie na starcie rywalizacji, ale w dalszej części wyścigu nie był w stanie wybronić się przed atakami Hamiltona i Maxa Verstappena. Dla Brytyjczyka było to 97. zwycięstwo w karierze, dzięki któremu podwyższył przewagę punktową w klasyfikacji generalnej nad kierowcą Red Bulla. Aktualnie różnica pomiędzy Hamiltonem a Verstappenem wynosi osiem punktów. Na trzecim miejscu znajduje się Lando Norris, który Grand Prix Portugalii ukończył na piątym miejscu.

Przebieg rywalizacji w Portimao nie był nasycony emocjami. Można śmiało powiedzieć, że był to jeden z tych wyścigów, o których nie będziemy długo pamiętać. Teoretycznie podobnej sytuacji możemy spodziewać się po zbliżającym się weekendzie wyścigowym. Tor Circuit de Barcelona-Catalunya położony w Montmelo to świetnie znany kierowcom obiekt. Zwykło się o nim mówić jako o torze przeznaczonym głównie do testów. Kierowcy bardzo dobrze znają jego specyfikację i nie kryje on przed nimi żadnych tajemnic. Cztery ostatnie odsłony zmagań w Hiszpanii kończyły się triumfami Lewisa Hamiltona. Brytyjczyk łącznie wygrywał tam pięciokrotnie. Czy i tym razem siedmiokrotny mistrz świata zgarnie komplet punktów?

Grand Prix Hiszpanii przyniesie dodatkowe emocje dla polskich kibiców. W piątkowej pierwszej sesji treningowej weźmie udział Robert Kubica, który po raz ostatni prowadził samochód Formuły 1 podczas lutowych testów. Krakowianin w bolidzie Alfa Romeo Racing Orlen na sześćdziesiąt minut zastąpi Kimiego Raikkonena. Najbliższe dni będą dla niego bardzo pracowite. Po weekendzie Polak wystąpi w dwudniowych testach w Barcelonie, podczas których testowane będą 18-calowe opony. Kierowcy będą rywalizować na nich od sezonu 2022. Następnie Kubica wróci do  European Le Mans Series. 15 i 16 maja odbędzie się rywalizacja na torze Red Bull Ring.

PIĄTEK –  7 MAJA 2021

11:00 Formuła 1 – Grand Prix Hiszpanii: STUDIO na żywo
*(również o 12:40)
Ipla

11:25 Formuła 1 – Grand Prix Hiszpanii: I SESJA TRENINGOWA na żywo
Ipla

14:30 Formuła 1 – Grand Prix Hiszpanii: STUDIO na żywo
*(również o 16:10)
Ipla

14:55 Formuła 1 – Grand Prix Hiszpanii: II SESJA TRENINGOWA na żywo
Ipla

 

SOBOTA – 8 MAJA 2021

11:30 Formuła 1 – Grand Prix Hiszpanii: STUDIO na żywo
*(również o 13:10)
Ipla
11:55 Formuła 1 – Grand Prix Hiszpanii: III SESJA TRENINGOWA na żywo
Ipla

14:00 Formuła 1 – Grand Prix Hiszpanii: STUDIO na żywo
*(również o 16:20)
Ipla
14:55 Formuła 1 – Grand Prix Hiszpanii: SESJA KWALIFIKACYJNA na żywo
Ipla

NIEDZIELA – 9 MAJA 2021

13:00 Formuła 1 – Grand Prix Hiszpanii: STUDIO na żywo
*(również o 17:00)
Ipla
14:55 Formuła 1 – Grand Prix Hiszpanii: WYŚCIG na żywo
Ipla

About Michał Winiarczyk