Grand Prix of Road America na antenie Eurosportu 2

W serii IndyCar kierowcy przystąpią w niedzielę do rywalizacji w ósmej rundzie sezonu 2021. Transmisja z tego wydarzenia będzie obecna na antenie Eurosportu 2.  Za nami bardzo emocjonujące ściganie w Detroit. Dwa wyścigi, które odbyły się w miniony weekend nasycone […]

W serii IndyCar kierowcy przystąpią w niedzielę do rywalizacji w ósmej rundzie sezonu 2021. Transmisja z tego wydarzenia będzie obecna na antenie Eurosportu 2. 

Za nami bardzo emocjonujące ściganie w Detroit. Dwa wyścigi, które odbyły się w miniony weekend nasycone były prawdziwą wyścigową rywalizacją. Sobotnie zmagania padły łupem Marcusa Ericssona. Dla Szweda znanego dobrze z Formuły 1 było to premierowe zwycięstwo w amerykańskim serialu. W niedzielę Szwed uplasował się na dziewiątej pozycji i przełożyło się to na siódme miejsce w klasyfikacji generalnej.

Drugi wyścig zapamiętamy przede wszystkim z szalonej końcówki. Przyniosła ona niewiarygodne emocje, zarówno dal kierowców, jak i dla kibiców oglądających zmagania na torze oraz przed telewizorami. Ostatecznie do mety pierwszy dojechał Patricio O’Ward. Meksykanin wysunął się tym samym na prowadzenie w tabeli. O zaledwie punkt wyprzedza poprzedniego lidera – Alexa Palou. Za pierwszą dwójką znajduje się Scott Dixon. Trwający sezon przynosi sporo emocji w walce o zwycięstwa w poszczególnych wyścigach. Wystarczy spojrzeć na listę triumfatorów. W ośmiu wyścigach oglądaliśmy siedmiu zwycięzców. Dwukrotnie na najwyższym stopniu podium stawał tylko Patricio O’Ward. Kto w niedzielę zapiszę się w historii IndyCar Series?

 

NIEDZIELA – 20 CZERWCA 2021

18:00 IndyCar, Elkhart Lake, USA: WYŚCIG na żywo

Komentarz: Andrzej Mielczarek, Grzegorz Jędrzejewski

About Michał Winiarczyk