Grand Prix Portugalii F1 na antenie Eleven Sports 1

Portugalia będzie miejscem zmagań kierowców rywalizujących w Formule 1. Kto okaże się najlepszy na Autodromo Internacional do Algarve położonym w Portimao?  Wielu kibiców na podstawie przebiegu pierwszych wyścigów sezonu, po kilku latach absolutnej dominacji Mercedesa widzi w końcu szansę na równorzędną […]

Portugalia będzie miejscem zmagań kierowców rywalizujących w Formule 1. Kto okaże się najlepszy na Autodromo Internacional do Algarve położonym w Portimao? 

Wielu kibiców na podstawie przebiegu pierwszych wyścigów sezonu, po kilku latach absolutnej dominacji Mercedesa widzi w końcu szansę na równorzędną walkę o tytuł mistrzowski. Ekipa Red Bulla przygotowała na ten sezon znakomity samochód, który może konkurować z Mercedesem. Na chwilę obecną wydaje się nawet, że zespół z bykiem na bolidzie ma większy potencjał. Aktualna sytuacja w klasyfikacji mistrzostw może dawać wiele nadziei na kolejne miesiące zmagań. Wprawdzie na czele znów jest Lewis Hamilton, ale tuż za nim, ze stratą zaledwie jednego punktu, znajduje się Max Verstappen. Obaj kierowcy wygrali jeden wyścig, ale Brytyjczyk dzięki punktowi wywalczonemu za najlepszy czas okrążenia, jest wyżej. Możemy przypuszczać, co zapewne ucieszy kibiców, że wielka przewaga punktowa Hamiltona, którą obserwowaliśmy w latach minionych, w tym roku będzie wyłącznie marzeniem sześciokrotnego mistrza świata. Jaki jest idealny scenariusz walki o tytuł mistrzowski? Równa rywalizacja przez cały sezon i rozstrzygnięcie dopiero w końcowej fazie zmagań. Miejmy nadzieję, że tak będzie tym razem.

Portimao w 2020 roku po raz pierwszy w historii gościło kierowców Formuły 1. Premierowa rywalizacja padła łupem Lewisa Hamiltona. Drugie miejsce zajął Valtteri Bottas, a na najniższym stopniu podium stanął Max Verstappen. Skład podium brzmiał zatem dosyć znajomo. Ubiegłoroczna rywalizacja odbywała się przy udziale publiczności. Na trybunach mogących pomieścić 90 tysięcy kibiców, zasiadło 25 tysięcy fanów. Tym razem sytuacja będzie niestety wyglądała inaczej, rywalizacja przebiegać będzie przy pustych trybunach. Pozostaje mieć nadzieję, że kierowcy postarają się o emocje dla kibiców zgromadzonych przed telewizorami. Kto tym razem okaże się najszybszy? Jak będzie przebiegać rywalizacja Red Bulla z Mercedesem? Czy do walki o podium, podobnie jak na Imoli, włączą się kierowcy McLarena i Ferrari? To tylko kilka z wielu pytań, jakie zadają sobie kibice przed rozpoczęciem Grand Prix Portugalii. Aby poznać odpowiedzi, trzeba od piątku śledzić relacje z toru w Portimao. Będą one obecne na antenie Eleven Sports 1. Na miejscu wydarzeń pracować będą Aldona Marciniak i Patryk Mirosławski.

PIĄTEK – 30 KWIETNIA 2021

12:00 Formuła 1 – Grand Prix Portugalii: STUDIO na żywo
*(również o 13:40)
Ipla

12:25 Formuła 1 – Grand Prix Portugalii: I SESJA TRENINGOWA na żywo
Ipla

15:30 Formuła 1 – Grand Prix Portugalii: STUDIO na żywo
*(również o 17:10)
Ipla

15:55 Formuła 1 – Grand Prix Portugalii: II SESJA TRENINGOWA na żywo
Ipla

SOBOTA – 1 MAJA 2021

12:30 Formuła 1 – Grand Prix Portugalii: STUDIO na żywo
*(również o 14:10)
Ipla
Studio: Maciej Jermakow (z Warszawy)
Studio: Patryk Mirosławski – Aldona Marciniak (z Algarve)
12:55 Formuła 1 – Grand Prix Portugalii: III SESJA TRENINGOWA na żywo
Ipla
Komentarz: Michał Gąsiorowski

15:00 Formuła 1 – Grand Prix Portugalii: STUDIO na żywo
*(również o 17:20)
Ipla
Studio: Maciej Jermakow – Robert Smoczyński, Michał Gąsiorowski (z Warszawy)
Studio: Patryk Mirosławski – Aldona Marciniak (z Algarve)
15:55 Formuła 1 – Grand Prix Portugalii: SESJA KWALIFIKACYJNA na żywo
Ipla
Komentarz w Eleven: Michał Gąsiorowski

NIEDZIELA – 2 MAJA 2021

14:00 Formuła 1 – Grand Prix Portugalii: STUDIO na żywo
*(również o 18:00)
Ipla
Studio: Maciej Jermakow (z Warszawy)
Studio: Patryk Mirosławski – Aldona Marciniak (z Algarve)
15:55 Formuła 1 – Grand Prix Portugalii: WYŚCIG na żywo
Ipla
Komentarz w Eleven: Michał Gąsiorowski

About Michał Winiarczyk