Grand Prix Styrii F1 na antenie Eleven Sports 1

Najbliższe dwa weekendy kierowcy Formuły 1 spędzą w Austrii. Na torze Red Bull Ring odbędą się dwie rundy mistrzostw świata. Na początek Grand Prix Styrii.  Grand Prix Francji mimo złych doświadczeń sprzed dwóch lat, przyniosło nam sporo emocji. Wyścig miał […]

Najbliższe dwa weekendy kierowcy Formuły 1 spędzą w Austrii. Na torze Red Bull Ring odbędą się dwie rundy mistrzostw świata. Na początek Grand Prix Styrii. 

Grand Prix Francji mimo złych doświadczeń sprzed dwóch lat, przyniosło nam sporo emocji. Wyścig miał swoją dramaturgię, co powodowało, że od początku do końca rywalizacji mogliśmy pasjonować się walką o zwycięstwo. To przypadło Maxowi Verstappenowi. Holender startował do wyścigu z pierwszego pola startowego, ale na pierwszym okrążeniu popełnił błąd, dzięki któremu na czoło wysunął się Lewis Hamilton. Brytyjczyk nie zdołał jednak dowieźć pierwszego miejsca do mety. Zespół Verstappena zastosował strategię dwóch pitstopów i to okazało się kluczowe. Pierwszy zjazd do mechaników, dokonany w idealnym czasie pozwolił Holendrowi wyjechać z boksu przed jego głównym rywalem. Po drugim zjeździe na prowadzeniu znów znalazł się Hamilton, który zamierzał dojechać do mety tylko z jedną wizytą w alei serwisowej. Był to ewidentny błąd strategów Mercedesa. Opony mistrza świata były już  tak zniszczone, że nie był on w stanie odeprzeć ataku młodego Holendra.

Po ściganiu na Paul Ricard Max Verstappen powiększył przewagę nad Lewisem Hamiltonem w tabeli mistrzostw. Również w klasyfikacji konstruktorów austriacki zespół Holendra umocnił się na pierwszej pozycji. Kryzys w zespole Mercedesa wciąż trwa. Sytuacja w walce o najważniejsze trofea zapowiada się bardzo interesująco. Jeśli na francuskim torze, który zawsze był domeną niemieckiego zespołu, żaden z jego kierowców nie potrafi pokonać najgroźniejszych rywali, możemy mieć poważne wątpliwości co do dalszej postawy niedawnych dominatorów. W najbliższy weekend stawka Formuły 1 rywalizować będzie na torze Red Bull Ring. Czy na domowym obiekcie kierowcy startujący z czerwonym bykiem na samochodzie potwierdzą swoją przewagę nad resztą stawki?

PIĄTEK – 25 CZERWCA 2021

11:00 Formuła 1 – Grand Prix Styrii: STUDIO na żywo
*(również o 12:40)
Ipla

11:25 Formuła 1 – Grand Prix Styrii: I SESJA TRENINGOWA na żywo
Ipla

14:30 Formuła 1 – Grand Prix Styrii: STUDIO na żywo
*(również o 16:10)
Ipla

14:55 Formuła 1 – Grand Prix Styrii: II SESJA TRENINGOWA na żywo
Ipla


SOBOTA – 26 CZERWCA 2021

11:30 Formuła 1 – Grand Prix Styrii: STUDIO na żywo
*(również o 13:10)

Studio: Maciej Jermakow

11:55 Formuła 1 – Grand Prix Styrii: III SESJA TRENINGOWA na żywo

Komentarz: Michał Gąsiorowski

14:00 Formuła 1 – Grand Prix Styrii: STUDIO na żywo
*(również o 16:20)

Studio: Maciej Jermakow

14:55 Formuła 1 – Grand Prix Styrii: SESJA KWALIFIKACYJNA na żywo

Komentarz w Eleven: Michał Gąsiorowski


NIEDZIELA – 27 CZERWCA 2021

13:00 Formuła 1 – Grand Prix Styrii: STUDIO na żywo
*(również o 16:55)

Studio: Maciej Jermakow

14:55 Formuła 1 – Grand Prix Styrii: WYŚCIG na żywo

Komentarz w Eleven: Andrzej Borowczyk, Filip Kapica

About Michał Winiarczyk