Grand Prix Węgier F1 na antenach Eleven Sports 1 i Polsatu

Nie samymi Igrzyskami Olimpijskimi żyje kibic sportu. Zwłaszcza kibic sportów motorowych. W ten weekend czeka nas kolejna runda mistrzostw świata Formuły 1. Rywalizacja przenosi się na Węgry.  Za nami nadspodziewanie emocjonujące Grand Prix Wielkiej Brytanii na torze Silverstone. Już na […]

Nie samymi Igrzyskami Olimpijskimi żyje kibic sportu. Zwłaszcza kibic sportów motorowych. W ten weekend czeka nas kolejna runda mistrzostw świata Formuły 1. Rywalizacja przenosi się na Węgry. 

Za nami nadspodziewanie emocjonujące Grand Prix Wielkiej Brytanii na torze Silverstone. Już na samym początku wyścigu zmagania ukończył Max Verstappen. Holender zderzył się z Lewisem Hamiltonem w zakręcie „Copse”. Brytyjczyk otrzymał karę dziesięciu sekund, ale nie przeszkodziło mu to w odniesieniu, tak upragnionego, zwycięstwa przed własną publicznością, która w ogromnej liczbie przybyła na wyścig. Dzięki triumfowi Hamilton zdecydowanie zmniejszył stratę do Verstappena, który na Silverstone nie powiększył swojego dorobku punktowego. Aktualnie przewagą kierowcy Red Bull Racing nad kierowcą Mercedesa wynosi 8 punktów.

Według zespołu Red Bulla kara dla Hamiltona jest zdecydowanie zbyt łagodna. Austriacka ekipa twierdzi, że aktualny mistrz świata stworzył spore niebezpieczeństwo i powinien ponieść większe konsekwencje. W związku z tym, zespół złożył oficjalne pismo do FIA, która ma zająć się ponownym rozpatrzeniem incydentu na specjalnej wideokonferencji, zaplanowanej na czwartek.

Sytuacja pomiędzy Maxem Verstappenem a Lewisem Hamiltonem wydaje się być coraz bardziej napięta. Po Grand Prix Wielkiej Brytanii różnica punktowa dzieląca obu zawodników jest bardzo mała. Kibice zapewne zacierają ręce na pasjonującą walkę o tytuł mistrzowski. Już w piątek rozpocznie się Grand Prix Węgier – jedenasta tegoroczna runda mistrzostw świata. Po testowaniu nowego formatu weekendu wyścigowego, który składał się m.in. ze sprintu kwalifikacyjnego, teraz wracamy do tradycyjnego harmonogramu. W piątkowej pierwszej sesji treningowej weźmie udział Robert Kubica. Występ Polaka w barwach zespołu Alfa Romeo Racing Orlen to z pewnością spore wydarzenie dla licznej grupy kibiców z Polski, którzy tradycyjnie pojawią się na torze Hungaroring.

PIĄTEK – 30 LIPCA 2021

11:00 Formuła 1 – Grand Prix Węgier: STUDIO na żywo
*(również o 12:40)
Ipla

11:25 Formuła 1 – Grand Prix Węgier: I SESJA TRENINGOWA na żywo
Ipla

14:30 Formuła 1 – Grand Prix Węgier: STUDIO na żywo
*(również o 16:10)
Ipla

14:55 Formuła 1 – Grand Prix Węgier: II SESJA TRENINGOWA na żywo
Ipla


SOBOTA – 31 LIPCA 2021

11:30 Formuła 1 – Grand Prix Węgier: STUDIO na żywo
*(również o 13:10)


11:55 Formuła 1 – Grand Prix Węgier: III SESJA TRENINGOWA na żywo


14:00 Formuła 1 – Grand Prix Węgier: STUDIO na żywo
*(również o 16:20)


14:55 Formuła 1 – Grand Prix Węgier: SESJA KWALIFIKACYJNA na żywoNIEDZIELA – 1 SIERPNIA 2021

13:00 Formuła 1 – Grand Prix Węgier: PARADA KIEROWCÓW na żywo


14:00 Formuła 1 – Grand Prix Węgier: STUDIO na żywo
*(również o 17:00)


14:55 Formuła 1 – Grand Prix Węgier: WYŚCIG na żywo

Komentarz w Eleven: Michał Gąsiorowski
Komentarz w Polsacie: Andrzej Borowczyk – Krystian Sobierajski

About Michał Winiarczyk