2. kolejka czeskiej Fortuna Ligi na antenach Polsatu

Sportowe anteny Polsatu w najbliższy weekend pokaże dwa spotkania z czeskiej 1. ligi. Kibice będą mogli obejrzeć mecze z udziałem praskich gigantów. W piątek Slavia zagra na wyjeździe z FK Teplice, a dzień później Sparta uda się do Liberca na […]

Sportowe anteny Polsatu w najbliższy weekend pokaże dwa spotkania z czeskiej 1. ligi. Kibice będą mogli obejrzeć mecze z udziałem praskich gigantów. W piątek Slavia zagra na wyjeździe z FK Teplice, a dzień później Sparta uda się do Liberca na potyczkę ze Slovanem.

Mecz FK Teplice ze Slavią Praga będzie pierwszym rozegranym w ramach 2. kolejki czeskiej 1. ligi. Za drużyną gospodarzy trudny sezon. Szklarze zajęli 15. miejsce, ostatnie dające utrzymanie. Dla klubu to był najgorszy rok od 25 lat. Wiele wskazuje na to teraz będzie podobnie. W sparingach Teplice przegrywali m.in. z FC Vlasim czy Duklą Praga występującymi klasę niżej. Na otwarcie sezonu klub z północy Czech przegrał 0:1 z Dynamem. Slavia Praga kontynuuje dzieło z poprzedniej kampanii. W 1. kolejce aktualny mistrz kraju pokonał 1:0 Fastav Żlin.

Dzień później mecz Sparty Praga, która na wyjeździe zagra ze Slovanem Liberec. Drużyna Pavla Hoftycha nie może mówić o dobrym początku – przegrała 0:1 z 1. FC Slovacko mimo gry rywala w osłabieniu. Sparta z kolei wygrała 3:2 z Sigmą Ołomuniec. Kluczowe okazały się stałe fragmenty – to po nich Sparta wbiła 2 z 3 bramek w ostatnim meczu. Zespół Pavla Vrby musi grać na dwóch frontach. Oprócz ligi krajowej występuje także w europejskich pucharach. Początek obu pojedynków o 19:00.

PIĄTEK – 30 LIPCA 2021

19:00 1. liga czeska – 2. kolejka: FK TEPLICE – SK SLAVIA PRAGA na żywo
Ipla

SOBOTA – 31 LIPCA 2021

19:00 1. liga czeska – 2. kolejka: FC SLOVAN LIBEREC – AC SPARTA PRAGA na żywo
Ipla

About Łukasz Brajczewski

Student Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.