Holandia 2:3 Austria skrót meczu (25.06.2024)

Memphis Depay

Niespodzianka stała się faktem. Austria pokonała Holendrów i zajęła pierwsze miejsce w grupie D.

Holandia – Austria: podsumowanie, informacje pomeczowe

Austriacy zaskoczyli Holendrów już w 6′ minucie. Przeprowadzili atak, gdzie niefortunnie Donyell Malen skierował piłkę do własnej bramki. Później to Oranje zmarnowali dwie dobre sytuacje, ale doprowadzili do remisu tuż po przerwie. Cody Gakpo sprytnym strzałem pokonał golkipera rywali. W 59′ minucie na prowadzenie ponownie wyszli podopieczni Rangnicka. Romano Schmid strzelił głową i wpakował piłkę do bramki. Holendrzy doprowadzili znowu do remisu. Weghorst zgrał do Depaya futbolówkę i mieliśmy 2:2, którym nie nacieszyliśmy się zbyt długo. 80 minuta. Baumgartner podaje do Sabitzera a ten z ostrego konta wyprowadza swoją ekipę na pierwsze miejsce w grupie!

Holandia – Austria: skrót meczu