Inauguracja PlusLigi oraz hit 2. kolejki 1 Ligi w Polsacie Sport

1 października zainaugurowany zostanie nowy sezon siatkarskiej PlusLigi. Wszystkie mecze zostaną pokazane na antenie Polsatu Sport. Kto z kim zagra? Dodatkowo stacja ta pokaże również hit 2. kolejki pierwszej ligi mężczyzn. CZWARTEK – 30 WRZESIEŃ W hicie 2. kolejki pierwszej […]

1 października zainaugurowany zostanie nowy sezon siatkarskiej PlusLigi. Wszystkie mecze zostaną pokazane na antenie Polsatu Sport. Kto z kim zagra? Dodatkowo stacja ta pokaże również hit 2. kolejki pierwszej ligi mężczyzn.

CZWARTEK – 30 WRZESIEŃ

W hicie 2. kolejki pierwszej ligi męskiej siatkówki trzecia w zeszłym sezonie Visła Bydgoszcz podejmie drugi BBTS Bielsko-Biała. Obie ekipy rozpoczęły ten sezon od wygranych 3:1. Bydgoszczanie ograli Gwardię Wrocław natomiast siatkarze z Bielska-Białej zwyciężyli SMS Spałę. W zeszłym sezonie w Bydgoszczy dwukrotnie triumfowali goście. Czy tym razem gospodarze znów dadzą odebrać sobie punkty?

PIĄTEK – 1 PAŹDZIERNIK

Sezon 2021/22 rozpocznie mecz beniaminka z obecnym mistrzem Polski. Politechnika Lublin podejmie na własnej hali zespół Jastrzębskiego Węgla. Przyjezdni będą w tym starciu oczywiście wielkim faworytem, niemniej jednak gospodarze będą mogli liczyć na ogromne wsparcie z trybun. Wszak to pierwszy raz, gdy lubelski klub zagra w najwyższej męskiej siatkarskiej klasie rozgrywkowej.

SOBOTA – 2 PAŹDZIERNIK

O 14:45 rozpocznie się spotkanie pomiędzy AZS-em Olsztyn, a Asseco Resovią. W zeszłym sezonie Asseco wygrało 3:1 na własnej hali, jednak w meczu wyjazdowym to AZS okazał się lepszy. Czy tym razem znów dojdzie do niespodzianki?

Na zapleczu PlusLigi dojdzie natomiast do starcia Norwidu Częstochowa z Legią Warszawa. Częstochowianie zagrają trzeci mecz z rzędu na własnej hali. Dla Legionistów będzie to pierwszy wyjazd w tym sezonie.

Drugim meczem tego dnia  w PlusLidze będzie pojedynek Stali Nysa z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Niekwestionowanym faworytem do zwycięstwa w tym meczu są triumfatorzy ostatniej edycji Ligi Mistrzów. Rok temu oba spotkania Stali z ZAKSĄ kończyły się wynikiem 0:3 dla drużyny z Kędzierzyna. Czy tym razem znów będzie tak samo?

NIEDZIELA – 3 PAŹDZIERNIK

Niedzielę otworzy spotkanie Warty Zawiercie ze Ślepskiem Suwałki. Będzie to pojedynek dobrych znajomych z zeszłego sezonu, bowiem obie ekipy rozstrzygały między sobą kwestie 7. miejsca w lidze. Sezon temu lepiej z tej rywalizacji wyszedł Ślepsk. Teraz Warta ma okazję do szybkiego rewanżu.

Hitem pierwszej kolejki będzie mecz pomiędzy GKS-em Katowice a Treflem Gdańsk. Obie ekipy nie mogą być zadowolone z zeszłego sezonu i obie spróbują zacząć nowy od wygranej. W dziesięciu ostatnich starciach GKS-u z Treflem, aż 5 razy oglądaliśmy mecz z tie-breakiem. Emocji i wyrównanej walki nie powinno więc zabraknąć!

Wieczorem do Radomia zawita drużyna Projektu Warszawa. Chociaż to przyjezdni będą w tym starciu faworytem, to ekipa Czarnych nie jest tu bez szans. Tym bardziej że na przestrzeni ostatnich lat pokazywała, że potrafi ograć Warszawian.

PONIEDZIAŁEK – 4 PAŹDZIERNIK

1. kolejkę zamknie pojedynek pomiędzy Cuprum Lubin a PGE Skrą Bełchatów. Ekipie z Lubina jeszcze nigdy nie udało się pokonać Skry na własnej hali. Sztuki tej dokonali jednak dwa razy z rzędu, grając w Bełchatowie. Gospodarze w tych starciach jak widać, są bardzo gościnni. Czy tym razem również będzie podobnie?

CZWARTEK – 30 WRZESIEŃ

20:30 Tauron 1. Liga – 3. kolejka: BKS VISŁA PROLINE BYDGOSZCZ BBTS BIELSKO-BIAŁA

PIĄTEK – 1 PAŹDZIERNIKA

20:30 PlusLiga – 1. kolejka: LUK POLITECHNIKA LUBLIN – JASTRZĘBSKI WĘGIEL 

SOBOTA – 2 PAŹDZIERNIKA

14:45 PlusLiga – 1. kolejka: INDYKPOL AZS OLSZTYN ASSECO RESOVIA RZESZÓW

16:45 Tauron 1. Liga – 3. kolejka: EXACT SYSTEMS NORWID CZĘSTOCHOWA LEGIA WARSZAWA


17:30 PlusLiga – 1. kolejka: STAL NYSA GRUPA AZOTY ZAKSA KĘDZIERZYN-KOŹLE

NIEDZIELA – 3 PAŹDZIERNIKA

14:45 PlusLiga – 1. kolejka: ALURON CMC WARTA ZAWIERCIE ŚLEPSK MALOW SUWAŁKI


17:30 PlusLiga – 1. kolejka: GKS KATOWICE TREFL GDAŃSK


20:30 PlusLiga – 1. kolejka: CERRAD ENEA CZARNI RADOM PROJEKT WARSZAWA

PONIEDZIAŁEK – 4 PAŹDZIERNIKA

20:30 PlusLiga – 1. kolejka: CUPRUM LUBIN – PGE SKRA BEŁCHATÓW