Inauguracja Pucharu Świata w bobslejach i skeletonie na sportowych antenach Polsatu

Sigulda będzie gospodarzem inauguracji sezonu 2020/2021 w bobslejach i skeletonie. Transmisje z pierwszych zawodów Pucharu Świata przeprowadzi Polsat na swoich sportowych antenach.

Tor w Siguldzie przez lata służył Polakom jako ich „domowy” – dzięki współpracy z łotewską federacją i m.in. z Janisem Mininsem jako trenerem naszej kadry bobslejowej to właśnie tam odbywały się m.in. mistrzostwa Polski. Niestety, ubiegłoroczne zawirowania wokół kadry spowodowały, że w tym roku inauguracja odbędzie się bez udziału Biało-Czerwonych w skeletonie oraz w zmaganiach bobsleistów, natomiast w kobiecych dwójkach zadebiutują Sylwia Smolarek i Julia Słupecka.

Mimo to w ten weekend kibice jazdy w lodowej rynnie wreszcie poczują długo wyczekiwane emocje. Na liście startowej zawodów w Siguldzie pojawią się największe gwiazdy swojej dyscypliny. W skeletonie kobiet zobaczymy zatem m.in. mistrzynię świata, Tinę Hermann, mistrzynię Europy, Jelenę Nikitinę, czy zwyciężczynię ubiegłorocznego Pucharu Świata, Jacqueline Lölling. W zawodach panów gospodarze liczą na braci Dukursów, Martinsa i Tomassa, którzy na mistrzostwach Europy zaliczyli dublet, jednak z mistrzostw świata wrócili z pustymi rękoma – tam wszystkie krążki zgarnęli Niemcy, spośród których w Siguldzie zabraknie jedynie srebrnego medalisty z Altenbergu, Axela Jungka.

W sobotę i niedzielę po torze jeździć będą bobsleje. Tam również najwięcej uwagi będzie skierowanych na Niemców. Kobieca kadra naszych zachodnich sąsiadów jest na tyle mocna, że w pierwszych zawodach zabraknie ubiegłorocznej triumfatorki klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, Stephanie Schneider, która przegrała wewnątrzkrajową rywalizację. Laura Nolte, Kim Kalicki i Mariama Jamanka w pierwszych zawodach będą miały nieco skromniejszą konkurencję, niż zazwyczaj – dopiero w styczniu do cyklu dołączą reprezentacje Kanady i USA, na czele odpowiednio z Christine de Bruin i Kaillie Humphries. Z kolei w męskiej stawce, w której faworytami będą Francesco Friedrich i Johannes Lochner, zabraknie m.in. Justina Krippsa. Na start sezonu poczekać też będą musiały bobslejowe czwórki, do których rywalizacji łotewski tor nie jest przystosowany

PIĄTEK – 20 LISTOPADA 2020

09:00 Puchar Świata, Sigulda, Łotwa 1. PRZEJAZD SKELETONU KOBIET
Polsat Sport HDIpla

10:30 Puchar Świata, Sigulda, Łotwa 2. PRZEJAZD SKELETONU KOBIET
Polsat Sport HDIpla

14:00 Puchar Świata, Sigulda, Łotwa 1. PRZEJAZD SKELETONU MĘŻCZYZN
Ipla

15:30 Puchar Świata, Sigulda, Łotwa 2. PRZEJAZD SKELETONU MĘŻCZYZN
Ipla

SOBOTA – 21 LISTOPADA 2020

08:00 Puchar Świata, Sigulda, Łotwa 1. PRZEJAZD BOBSLEJOWYCH DWÓJEK KOBIET
Polsat Sport HDIpla

09:30 Puchar Świata, Sigulda, Łotwa 2. PRZEJAZD BOBSLEJOWYCH DWÓJEK KOBIET
Polsat Sport HDIpla

12:45 Puchar Świata, Sigulda, Łotwa 1. PRZEJAZD BOBSLEJOWYCH DWÓJEK MĘŻCZYZN
Ipla

14:15 Puchar Świata, Sigulda, Łotwa 2. PRZEJAZD BOBSLEJOWYCH DWÓJEK MĘŻCZYZN
Ipla

NIEDZIELA – 22 LISTOPADA 2020

20:00 Puchar Świata, Sigulda, Łotwa 1. PRZEJAZD BOBSLEJOWYCH DWÓJEK MĘŻCZYZN
Ipla

21:30 Puchar Świata, Sigulda, Łotwa 2. PRZEJAZD BOBSLEJOWYCH DWÓJEK MĘŻCZYZN
Ipla