Inauguracja sezonu kolarstwa przełajowego w Eurosport Playerze

W Lokeren odbędzie się inauguracja sezonu 2021/2022 w kolarstwie przełajowym. Pierwszy w tym sezonie wyścig zaliczany do serii Ethias Cross oglądać będzie można w Eurosport Playerze. Wyścig Rapencross również przed rokiem otwierał sezon cyclocrossowy. W rywalizacji pań niespodziewanie triumfowała wtedy […]

W Lokeren odbędzie się inauguracja sezonu 2021/2022 w kolarstwie przełajowym. Pierwszy w tym sezonie wyścig zaliczany do serii Ethias Cross oglądać będzie można w Eurosport Playerze.

Wyścig Rapencross również przed rokiem otwierał sezon cyclocrossowy. W rywalizacji pań niespodziewanie triumfowała wtedy Aniek van Alphen. W tym roku 22-latka będzie miała ponownie szansę na wysoką pozycję – na liście startowej nie widać wielu uznanych w tej odmianie kolarstwa nazwisk, w tym Ceylin del Carmen Alvarado, mistrzyni świata Lucindy Brand czy wicemistrzyni Annemarii Worst. Ponadto na starcie zabraknie wielu czołowych przedstawicielek nacji goniących dominujące w kobiecej elicie Holenderki – Włoszek Evy Lechner i Alice Marii Arzuffi, Węgierki Katy Blanki Vas, a przede wszystkim liderki gospodarzy, Sanne Cant. Do faworytek zaliczać się będą za to te, które listę startową otwierają – Denise Betsema, Manon Bakker i Yara Kastelijn,a także reprezentantka Wielkiej Brytanii, Anna Kay.

O ile dominacja Holenderek nie ulega wątpliwości w rywalizacji żeńskiej, o tyle męską czołówkę stanowią głównie Belgowie. Zwłaszcza pod nieobecność Mathieu van der Poela, który po walce z kontuzją pleców chce jeszcze dokończyć sezon szosowy, to gospodarze będą faworytami sobotniego wyścigu w Lokeren. Nawet bez Wouta van Aerta, szykującego się do szosowych mistrzostw świata, Toon Aerts, Eli Iserbyt, Michael Vanthourenhout i Laurens Sweeck stanowią bardzo silne grono faworytów, które złamać może praktycznie jedynie Lars van der Haar.

SOBOTA – 11 WRZEŚNIA 2021

16:15 Ethias Cross – Rapencross, Lokeren, Belgia: WYŚCIG ELITY KOBIET na żywo


17:20 Ethias Cross – Rapencross, Lokeren, Belgia: WYŚCIG ELITY MĘŻCZYZN na żywo

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.