12. runda Longines Global Champions Tour w Eurosporcie 2

Dwa najbliższe tygodnie jeźdźcy startujący w Longines Global Champions Tour spędzą w Rzymie. Transmisję z konkursu Grand Prix w najbliższą sobotę przeprowadzi Eurosport 2. Pomimo absencji przed dwoma tygodniami w Hamburgu pozycję liderki cyklu utrzymała Edwina Tops-Alexander. Zarówno Australijka, jak […]

Dwa najbliższe tygodnie jeźdźcy startujący w Longines Global Champions Tour spędzą w Rzymie. Transmisję z konkursu Grand Prix w najbliższą sobotę przeprowadzi Eurosport 2.

Pomimo absencji przed dwoma tygodniami w Hamburgu pozycję liderki cyklu utrzymała Edwina Tops-Alexander. Zarówno Australijka, jak i Peder Fredricson, który spadł z drugiego miejsca za Oliviera Roberta i nieobecnego w najbliższej rundzie Maxa Kühnera, powrócą w Rzymie – Szwed jako brązowy medalista rozegranych niedawno mistrzostw Europy, które niespodziewanie wygrał André Thieme. Niemca akurat w GCT nie oglądamy – w Rzymie faworytem naszych zachodnich sąsiadów będzie Christian Ahlmann. Liczną kadrę do stolicy Włoch wysyłają Francuzi – na czele ze wspomnianym Robertem, a także z Pénélope Leprevost czy Simonem Delestre’m. O zmniejszenie straty do czołówki powalczą też pozostali zawodnicy z czołowej dziesiątki klasyfikacji cyklu – Sergio Álvarez Moya, Ben Maher, Spencer Smith, Bart Bles oraz faworyt gospodarzy, Alberto Zorzi.

W najbliższy weekend zabraknie ponownie Andrzeja Opłatka i Natalii Czernik – naszych przedstawicieli w elitarnym gronie uczestników zmagań. Ich drużyny w Global Champions League (odpowiednio Miami Celtics i Hamburg Giants) wciąż plasują się w dolnej części klasyfikacji. Na czele niezmiennie stoi Valkenswaard United, mając 15 oczek przewagi nad Paris Panthers i 18 nad Shanghai Swans.

SOBOTA – 11 WRZEŚNIA 2021

16:40 Longines Global Champions Tour, Rzym, Włochy: GRAND PRIX

Komentarz: Hubert Szaszkiewicz

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.