Indywidualne Mistrzostwa 1. Ligi w nSport+

Podobnie jak PGE Ekstraliga, tak i jej zaplecze ma swój turniej indywidualny stworzony z myślą o najlepszych zawodnikach ligi. Niedzielny turniej w Gdańsku pokaże nSport+. Lista startowa dobrze odwzorowuje kadry poszczególnych klubów eWinner 1. Ligi. Są tu zarówno weterani polskich […]

Podobnie jak PGE Ekstraliga, tak i jej zaplecze ma swój turniej indywidualny stworzony z myślą o najlepszych zawodnikach ligi. Niedzielny turniej w Gdańsku pokaże nSport+.

Lista startowa dobrze odwzorowuje kadry poszczególnych klubów eWinner 1. Ligi. Są tu zarówno weterani polskich torów żużlowych, tacy jak Tomasz Gapiński, Grzegorz Walasek czy Rune Holta, jak i zawodnicy, którzy powoli pną się w górę w hierarchii światowego żużla – do tych zaliczyć można Wadima Tarasienkę, Davida Bellego czy Patricka Hansena.

W tak mocnej, jak na zaplecze PGE Ekstraligi, obsadzie nie można zapomnieć też o tych, którzy ten sezon, mimo wysokiej średniej, mają stosunkowo słaby – przykładem może być tu choćby Michael Jepsen Jensen, ale też bardzo nierówno jeżdżący Krystian Pieszczek. Nie brak też zawodników, którzy, jak się wydaje, na dobre zadomowili się w 1. Lidze – Andžejsa Ļebedevsa, Jakuba Jamroga, Wiktora Kułakowa, Siergieja Łogaczowa, Oskara Fajfera czy Kacpra Gomólskiego. W gronie faworytów, którzy liczyć mogą na rychły powrót do najwyższej klasy rozgrywkowej, znajdują się natomiast Brady Kurtz i Tobiasz Musielak.

NIEDZIELA – 19 WRZEŚNIA 2021

12:40 Indywidualne Mistrzostwa eWinner 1. ligi żużlowej, Gdańsk: STUDIO 

Studio: Karolina Wieszczycka – Robert Kościecha (z Gdańska)
Reporter: Piotr Bugajny

13:00 Indywidualne Mistrzostwa eWinner 1. ligi żużlowej, Gdańsk: ZAWODY 

Komentarz: Michał Mitrut – Patryk Malitowski (z Gdańska)

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.