Przedostatnia niedziela z PGE Ekstraligą 2021 w Eleven Sports i nSport+

W niedzielę rozegrane zostaną pierwsze mecze o brąz i złoto drużynowych mistrzostw Polski na żużlu. „Mały finał” pokaże Eleven Sports, a wielki transmitować będzie nSport+. W walce o brąz spotkają się ubiegłoroczni finaliści – Fogo Unia Leszno i Moje Bermudy […]

W niedzielę rozegrane zostaną pierwsze mecze o brąz i złoto drużynowych mistrzostw Polski na żużlu. „Mały finał” pokaże Eleven Sports, a wielki transmitować będzie nSport+.

W walce o brąz spotkają się ubiegłoroczni finaliści – Fogo Unia Leszno i Moje Bermudy Stal Gorzów. Obie drużyny borykają się z tym samym problemem – brakiem dobrych juniorów. Gorzowianie w dodatku nie mogą liczyć na swoich zawodników U24 – Rafał Karczmarz i Marcus Birkemose w tym sezonie nie pokazali, że przystają poziomem do „najlepszej ligi świata”. Z kolei w ekipie leszczyńskich byków zawodzą dotychczasowi liderzy – przede wszystkim Emil Sajfutdinow, ale też i Janusz Kołodziej. Bilans plusów i minusów obu drużyn każe przypuszczać, że czeka nas ciekawe widowisko.

W finale faworyt jest zdecydowany – trójka liderów wrocławskiej Sparty, czyli Tai Woffinden, Artiom Łaguta i Maciej Janowski, praktycznie nie zawodzi w tym sezonie, a wsparcie Gleba Czugunowa i w nieco mniejszym stopniu Dana Bewleya z pewnością dodaje im skrzydeł. Solidnymi juniorami, zwłaszcza pod koniec sezonu, okazali się Przemysław Liszka i Michał Curzytek – ta formacja jest jednak zdecydowanie lepsza po stronie Koziołków. Mateusz Cierniak i Wiktor Lampart należą do czołowych młodzieżowców w kraju i są nadzieją na przyszłość naszego rodzimego speedwaya. Poza nimi lublinianie polegać mogą na Mikkelu Michelsenie oraz Dominiku Kuberze, który do tej pory jeździł głównie jako rezerwowy, ale tym razem został awizowany do podstawowej formacji jako zawodnik U24, zamieniając się rolami z Markiem Karionem. Forma „drugiej linii”, którą stanowią Jarosław Hampel, Grigorij Łaguta oraz Krzysztof Buczkowski, jest jednak zagadką w każdym meczu i to właśnie ten aspekt każe stawiać wrocławian w roli faworytów finałowego dwumeczu, choć na własnym torze Motor będzie chciał pokazać, że nie można go skreślać z walki o najwyższy stopień ekstraligowego podium.

16:00 PGE Ekstraliga – mecz o 3. miejsce: STUDIO 

Studio: Marcelina Rutkowska – Piotr Olkowicz (z Leszna)
Reporterzy: Marcin Musiał, Maciej Markowski

16:30 PGE Ekstraliga – mecz o 3. miejsce: FOGO UNIA LESZNO – MOJE BERMUDY STAL GORZÓW 

Komentarz: Michał Korościel – Marcin Kuźbicki (z Leszna)

18:45 PGE Ekstraliga – finał: STUDIO 

Studio: Marcin Majewski – Krzysztof Cegielski (z Lublina)
Reporterzy: Łukasz Benz, Mateusz Kędzierski

19:15 PGE Ekstraliga – finał: MOTOR LUBLIN – BETARD SPARTA WROCŁAW 

Komentarz: Tomasz Dryła – Dawid Stachyra (z Lublina)

21:15 Magazyn PGE EKSTRALIGA 

Studio: Marcin Majewski – Tomasz Dryła, Krzysztof Cegielski, Jacek Gajewski, Leszek Demski (z Lublina)

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.