Jak rozpocząć obstawianie zakładów?

Jak zacząć obstawiać zakłady bukmacherskie? Coraz więcej kibiców sportu decyduje się na przygodę z bukmacherką, jednak nie posiadając nawet podstawowej wiedzy, mają bardzo dużo pytań. W jaki sposób rozpocząć drogę z zakładami wzajemnymi? 

Wybór bukmachera

Pierwszym krokiem przed rozpoczęciem zabawy z zakładami bukmacherskimi jest wybór legalnej firmy, która świadczy usługi przyjmowania zakładów wzajemnych. Głównym warunkiem jest, aby bukmacher posiadał licencję wydaną przez Ministra Finansów, która jest gwarancją legalności. Bukmacher dzięki temu odprowadza podatki do Skarbu Państwa i gwarantuje bezpieczeństwo w transakcji pieniężnych online, co jest najważniejszą kwestią dla graczy bukmacherskich. Pełną listę legalnych bukmacherów można znaleźć na oficjalnej stronie Ministerstwa Finansów.

W trakcie wyboru legalnego bukmachera warto sprawdzić firmę pod kątem bonusów powitalnych, które są bardzo dużym ułatwieniem na początku przygody z bukmacherką. Najczęściej są to bonusu do kilkukrotnego obrotu, darmowe zakłady lub vouchery na usługi znajdujące się w ofercie bukmachera. Rynek firm robi się coraz bogatszy, przez co bukmacherzy muszą tworzyć bardzo atrakcyjne oferty bonusowe, aby zachęcić do siebie klientów. Warto sprawdzić ranking najlepszych bukmacherów online.

Zakładanie konta

Gdy bukmacher został wybrany, pozostaje założenie i weryfikacja konta. W formularzu rejestracyjnym należy podać wszystkie, niezbędne dane osobowe. Muszą one pokrywać się z rzeczywistością, inaczej konto nie zostanie zweryfikowane i gracz nie będzie mógł wpłacać, a tym bardziej wypłacać pieniędzy. Po dokonaniu rejestracji trzeba zweryfikować konto, wysyłając zdjęcie dowodu osobistego, paszportu lub innego dokumentu potwierdzającego pełnoletność.

Pierwsza wpłata

Po wyborze bukmachera i pełnej weryfikacji konta pozostaje jedynie wpłata pierwszego depozytu. Przed dokonaniem wpłaty warto sprawdzić, czy bukmacher przygotował bonus powitalny zaczynający się od danego progu wpłacanej kwoty. Depozyt można wykonać na kilka sposóbów, najpopularniejszą formą płatności jest przelew błyskawiczny, który gwarantuje transfer pieniędzy w kilka minut. Legalni bukmacherzy oferuję wiele metod płatności, dlatego każdy gracz na pewno znajdzie dla siebie odpowiednią opcję.

Obstawianie

Moment, na który czeka każdy, nowy gracz w świecie bukmacherki, czyli pierwszy zakład. Na jakiej podstawie ustalana jest wygrana? Każdy zakład jest opisany kursem, który jest pewnego rodzaju wyznacznikiem prawdopodobieństwa. Im mniejszy kurs, tym prawdopodobieństwo jest większe. Podstawową formą zakłady jest zakład SOLO, na którym znajduje się jedno wydarzenie. Stawka jest mnożona przez jeden kurs. Najpopularniejszym kuponem wśród graczy jest jednak AKO, na którym znajduje się więcej niż jedno zdarzenie. Wtedy wszystkie kursy są mnożone między sobą, iloczyn działania stanowi główny kurs kupony, który jest mnożony przez włożoną stawkę, wynik stanowi wartość potencjalnej wygranej. Jeśli wszystkie zdarzenia zostaną wytypowane prawidłowo, bukmacher wypłaci należną kwotę na konto gracza w kilka minut od zakończenia wydarzenia.

Wypłaty

Legalni bukmacherzy oferują bezproblemowe wypłaty. Wystarczy wejść w odpowiednią sekcję, wpisać kwotę do wypłaty i nacisnąć „wypłać”. Coraz więcej firm oferuje błyskawiczne wypłaty, które są księgowane na rachunku bankowym w 15 minut od zlecenia.


Podsumowanie

Obstawienia u legalnych bukmacherów nie jest trudną czynnością. Firmy mają bardzo intuicyjny interfejs, dzięki czemu nawet nowicjusze poradzą sobie z przyswojeniem zasad zakładów bukmacherskich. Powyżej opisane kwestie z pewnością ułatwią rozpoczęcie przygody z bukmacherką.