Kielczanie odrobią straty w Paryżu? Rewanżowe mecze 1/4 finału Velux EHF Ligi Mistrzów w nc+ i Eleven Sports 4

Piekielnie trudne zadanie w Paryżu czeka Vive Kielce. Czy zawodnicy Tałanta Dujszebajewa odrobią 6-bramkową stratę i awansują do turnieju finałowego w Kolonii? Odpowiedź już w sobotę. O losach meczu w Hali Legionów zadecydowała pierwsza połowa. Vive przegrało ją aż 10:22. Fatalna […]

Piekielnie trudne zadanie w Paryżu czeka Vive Kielce. Czy zawodnicy Tałanta Dujszebajewa odrobią 6-bramkową stratę i awansują do turnieju finałowego w Kolonii? Odpowiedź już w sobotę.

O losach meczu w Hali Legionów zadecydowała pierwsza połowa. Vive przegrało ją aż 10:22. Fatalna skuteczność w ofensywie i jeszcze gorsza w defensywie sprawiły, że Kielczanie mogli czuć to, co kilka tygodni wcześniej młodzi zawodnicy Rhein-Neckar Loewen. Na szczęście Mistrzowie Polski obudzili się w drugiej połowie, a zdecydowanie słabiej zagrali szczypiorniści PSG. Dzięki odrobieniu połowy strat w drugich 30 minutach przez Vive, sprawa awansu nadal wydaje się być otwarta, choć wyjazd do Francji i wygrana tam różnicą minimum sześciu bramek będzie niezwykle trudnym zadaniem dla podopiecznych Tałanta Dujszebajewa. Kielczanie taką różnicą wygrali w Mannheim z „Lwami”. Także wtedy Vive zagrało słabo pierwszą połowę, jednak emocji w tamtym pojedynku nie było. Sprawa awansu już była przesądzona. Paryżanie z pewnością nie zagrają w podobny sposób. Francuzi mają zamiar po raz trzeci z rzędu pojechać do Kolonii i tym razem wygrać Final Four.

Dzień później, w niedzielę o awans do najlepszej czwórki przed własną publicznością powalczy inny francuski zespół. Montpellier po wyeliminowaniu w poprzedniej rundzie Barcelony stało się poważnym kandydatem do awansu. Tym bardziej, że w pierwszym meczu przeciwko Flensburgowi w Niemczech padł wynik remisowy – 28:28. Nasi zachodni sąsiedzi nie wykorzystali atutu własnego boiska. Wyprawa nad Morze Śródziemne wcale nie musi okazać się przyjemna. W Sud de France Arena przegrała w tym sezonie Barcelona, a wygrać udało się tylko Besiktasowi.

pasek2

SOBOTA – 28 KWIETNIA 2018

17:25 Velux EHF Liga Mistrzów – 2. runda play-off: PARIS SAINT GERMAIN HANDBALL – PGE VIVE KIELCE na żywo

NIEDZIELA – 29 KWIETNIA 2018

19:00 Velux EHF Liga Mistrzów – 2. runda play-off: MONTPELLIER HANDBALL – SG FLENSBURG-HENDEWITT na żywo
*(o 20:00 premiera.200 w Canal+ Sport 2 HD)

pasek2

About Dawid Borucki

https://twitter.com/d_boruc, redaktor TakSięGra, sędzia WZPR, student politologii i dziennikarstwa (UAM Poznań)