Kolejne mecze Hokejowej Ligi Mistrzów na sportowych antenach Polsatu

Kontynuujemy przygodę z Hokejową Ligą Mistrzów. Grupy G i H w tym tygodniu będą odrabiać zaległości z pierwszych dwóch kolejek. Spotkania, w tym te z udziałem mistrza Polski, będzie można obejrzeć na sportowych antenach Polsatu. Najważniejsze z punktu widzenia polskiego […]

Kontynuujemy przygodę z Hokejową Ligą Mistrzów. Grupy G i H w tym tygodniu będą odrabiać zaległości z pierwszych dwóch kolejek. Spotkania, w tym te z udziałem mistrza Polski, będzie można obejrzeć na sportowych antenach Polsatu.

Najważniejsze z punktu widzenia polskiego kibica mecze rozegrane zostaną w piątek i w niedzielę – wówczas JKH GKS Jastrzębie czekają wyjazdowe mecze rewanżowe w Bolzano i Salzburgu. Spotkanie z mistrzem Włoch zakończyło się dopiero po rzutach karnych, natomiast z Red Bullem podopieczni Roberta Kalábera zanotowali tylko jednobramkową porażkę. Nie zmienia to faktu, że Jastrzębie zajmują trzecie miejsce w grupie z tylko punktem na koncie, a wyjazdowe mecze będą zapewne trudniejszym wyzwaniem niż domowe.

Bardziej wyrównana jest grupa G – tam prowadzące HC Donbass i EC KAC mają na koncie po cztery punkty, a trzecie Rungsted Ishockey trzy, oczko zaś zdobyło Dragons de Rouen, doprowadzając do dogrywki w Klagenfurcie. W tym turgodniu również nie dojdzie do bezpośrednich spotkań ekip z Ukrainy i Austrii – te zaplanowane są na październik. Do tej pory jednak tabela może ulec wywróceniu do góry nogami.

CZWARTEK – 9 WRZEŚNIA 2021

18:25 Hokejowa Liga Mistrzów – 1. kolejka, grupa G: ROUEN HOCKEY ÉLITE 76 – DONBAS DONIECK


20:25 Hokejowa Liga Mistrzów – 1. kolejka, grupa G: RUNGSTED SEIER CAPITAL – EC KAC

PIĄTEK – 10 WRZEŚNIA 2021

20:30 Hokejowa Liga Mistrzów – 1. kolejka, grupa H: HC BOLZANO – JKH GKS JASTRZĘBIE


SOBOTA – 11 WRZEŚNIA 2021

19:30 Hokejowa Liga Mistrzów – 2. kolejka, grupa G: ROUEN HOCKEY ÉLITE 76 – EC KAC

NIEDZIELA – 12 WRZEŚNIA 2021

20:20 Hokejowa Liga Mistrzów – 2. kolejka, grupa H: RED BULL SALZBURG – JKH GKS JASTRZĘBIE

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.