Koniec fazy grupowej EHF Ligi Mistrzów. Transmisje w nc+ oraz Eleven Sports

Po 5 miesiącach rywalizacji i gry do ostatnich minut czas na ostatnią kolejkę EHF Ligi Mistrzów. W tym tygodniu czekają nas aż 4 spotkania fazy grupowej oraz rewanżowe spotkania w walce o Top 16. Transmisje w kanałach NC+ oraz Eleven […]

Po 5 miesiącach rywalizacji i gry do ostatnich minut czas na ostatnią kolejkę EHF Ligi Mistrzów. W tym tygodniu czekają nas aż 4 spotkania fazy grupowej oraz rewanżowe spotkania w walce o Top 16. Transmisje w kanałach NC+ oraz Eleven Sports.

Po zeszło tygodniowej porażce Orlen Wisła Płock, stoi pod ścianą. Drużyna z Płocka na własnym parkiecie uległa Bjerringbro-Silkeborg 22:26. Teraz podopieczni Xavi Sabaté muszą odrobić stratę na ciężkim duńskim terenie. Żeby liczyć na korzystny wynik drużyna z Płocka musi zagrać przynajmniej jak w pierwszej połowie pierwszego spotkania. I liczyć na słabość rywali, co nie będzie zbyt łatwe. Bo Duńczycy mimo braku swojej największej gwiazdy Nikolaja Markussena obnażyli braki Orlen Wisły Płock. Po pierwszym meczu faworytem w rewanżu są Duńczycy, ale dopóki piłka w grze wszystko jest możliwe. W drugim spotkaniu tej rundy czeka nas spotkanie Dinamo Bukareszt vs Sporting CP. W porównaniu do rywalizacji Polsko-Duńskiej tutaj będziemy chyba mieli więcej emocji i rywalizacji. W pierwszym spotkaniu w Portugalii padł 32:31. Różnica jednej bramki jeszcze bardziej podkręci już gorącą atmosferę.

W grupie A i B już prawie wszystkie miejsca zajęte. Do wywalczenia pozostało już tylko jedno miejsce, o które powalczą HB Montpellier oraz Mieszkow Brześć. Po fatalnej grze po wznowieniu rozgrywek PGE Vive Kielce straciło już szansę na zajęcie miejsca na podium w swojej grupie. Na trzy spotkania przegrała aż dwa i to z rzędu. Mimo minimalnych porażek postawa Mistrza Polski nie zachwyciła kibiców. Teraz wypadałoby się zrehabilitować, jednak ich najbliższy rywal nie będzie należał do łatwych. W ostatniej kolejce fazy grupowej Kielczanie będą we własnej hali gościć Telekom Veszprem. Drużyna z Węgier w tej chwili zajmuje drugie miejsce w tabeli, i od sześciu spotkań nie zaznała porażki. W ostatnie kolejce pokonała Mieszkow Brześć 28:20.

Ponadto zobaczymy trzy inne spotkanie ostatniej kolejki fazy grupowej. Na początek rywalizacja SG Flensburg-Handewitt z HBC Nantes o trzecie miejsce w grupie B. W weekend natomiast spotkania zespołów, które już dawno zapewniły sobie zwycięstwa w grupie. W sobotę FC Barcelona Lassa zmierzy się z Rhein Neckar Lowen. W niedzielę natomiast nowy klub Kamila Syprzaka, Paris Saint Germain Handball podejmie we własnej hali Motor Zaporoże.

ŚRODA – 27 LUTEGO 2019

18:55 EHF Liga Mistrzów – 14. kolejka, grupa B: SG FLENSBURG-HANDEWITT – HBC NANTES na żywo

NIEDZIELA – 3 MARCA 2019

15:05 EHF Liga Mistrzów – 1/16 Finału: BJERRINGBRO-SILKEBORG – ORLEN WISŁA PŁOCK na żywo

16:55
 EHF Liga Mistrzów – gruba B: PARIS SAINT GERMAIN HANDBALL – HC MOTOR ZAPOROŻE na żywo