Latynoskie eliminacje do Mistrzostw Świata w TVP Sport

W październiku terminarz reprezentacyjny jest napięty jak na poprzednim zgrupowaniu. Każda z drużyn narodowych rozegra po trzy spotkania. W jedenastej serii spotkań Paragwaj podejmie u siebie Argentynę. Paragwajczycy zajmując 6 miejsce z 11 punktami utrzymują kontakt z czołówką. Przyczyniły się […]

W październiku terminarz reprezentacyjny jest napięty jak na poprzednim zgrupowaniu. Każda z drużyn narodowych rozegra po trzy spotkania.

W jedenastej serii spotkań Paragwaj podejmie u siebie Argentynę. Paragwajczycy zajmując 6 miejsce z 11 punktami utrzymują kontakt z czołówką. Przyczyniły się do tego na pewno dwa spotkania, w których Paragwaj wywalczył cztery punkty, najpierw po remisie z Kolumbią 1:1, a następnie po wygranej 2:1 nad Wenezuelą. Naprzeciw stanie Argentyna, która jest wiceliderem eliminacji. Podopieczni Scaloniego z meczu na mecz prezentują się coraz lepiej, a zwłaszcza lider drużyny – Lionel Messi, który zaliczył hat-tricka w ostatnim spotkaniu przeciwko Boliwii.

W drugim transmitowanym meczu na TVP Sporcie, Wenezuela podejmie u siebie Brazylię. Będzie to pojedynek ostatniej z pierwszą drużyną eliminacji. Gospodarze miesiąc temu przegrali wszystkie trzy mecze eliminacyjne, teraz liczą na lepsze występy, zwłaszcza że dwa spotkania rozegrają przed własną publicznością. Brazylia z kolei pewnie zmierza do mundialu w Katarze gromadząc na swoim koncie komplet 24 punktów. Teoretycznie spotkanie z Wenezuelą wydaje się najłatwiejszym zadaniem dla podopiecznych Tite.

Kilka dni później rozegrana zostanie zaległa 5. kolejka eliminacji w strefie CONMEBOL, w której to między innymi Kolumbia zagra z Brazylią. Obie drużyny ostatni raz mierzyły się ze sobą pod koniec czerwca w ramach Copa America. Było to spotkanie fazy grupowej, zakończone 2:1 na korzyść „Canarinhos”. Zwycięstwo w doliczonym czasie gry zapewnił Brazylii Casemiro. Kilka godzin później na boisko wybiegną reprezentację Argentyny i Urugwaju. Spotkanie wicelidera z trzecią siłą eliminacji zapowiada się bardzo ciekawie. W meczach tych drużyn pada bardzo mało bramkę. Warto przytoczyć, że w pięciu ostatnich spotkaniach, w tylko jednym padło więcej niż jedna bramka.


PIĄTEK – 8 PAŹDZIERNIKA 2021

00:55 Eliminacje Mistrzostw Świata: PARAGWAJ  ARGENTYNA 
*(w TVP Sport HD do 01:45, a następnie od 02:15)

Komentarz: 
Tomasz Jasina – Bartłomiej Rabij

01:25 Eliminacje Mistrzostw Świata: WENEZUELA  BRAZYLIA 
*(w TVP Sport HD od 01:45 do 02:15, a następnie od 02:50)

Komentarz: Hubert Bugaj

NIEDZIELA – 10 PAŹDZIERNIKA 2021

22:55 Eliminacje Mistrzostw Świata: KOLUMBIA  BRAZYLIA 

Komentarz: 
Hubert Bugaj

PONIEDZIAŁEK – 11 PAŹDZIERNIKA 2021

01:25 Eliminacje Mistrzostw Świata: ARGENTYNA  URUGWAJ 

Komentarz: 
Tomasz Jasina – Bartłomiej Rabij

About Łukasz Urbanowski