Legia w Lidze Europy! Polski akcent w europejskich pucharach nadal żywy!

Legia Warszawa jako jedyny polski klub zagra w fazie grupowej rozgrywek Ligi Europy. Po zeszłotygodniowym zwycięstwie nad FK Aktobe 1:0, także w meczu rewanżowym Legioniści ograli rywali 2:0 i w dniu jutrzejszym poznają swoich grupowych rywali.

Mecz w Warszawie nie należał do najbardziej emocjonujących spotkań. Zgodnie z przewidywaniami gospodarze mocno naciskali Kazachów. Już w 7. minucie spotkania mogło być 1:0, ale sytuacji sam na sam nie wykorzystał Michał Kucharczyk. Bramkę Warszawianie zdobyli w 26. Minucie. Znakomite zagranie w uliczkę od Michała Żyro do Michała Kucharczyka, który minął bramkarza rywali i trafił do pustej bramki. W pierwszej połowie próbowali jeszcze Tomasz Brzyski i Ondrej Duda, ale ich próby nie były zbyt skuteczne.

Po przerwie tempo gry troszkę spadło i na kolejne trafienie kibice przy Łazienkowskiej 3 czekali do 66. minuty, gdy po faulu na jednym z zawodników Legii do strzału z 11 metrów podszedł Ivica Vrdoljak i podwyższył wynik meczu na 2:0. Po drugim golu tempo znowu nie było oszałamiające i Legia dowiozła pewne, choć nie imponujące zwycięstwo do końca spotkania.

Legia Warszawa – FK Aktobe 2:0 (1:0)

26′ Michał Kucharczyk

66′ Ivica Vrdoljak

Legia Warszawa: Kuciak – Broź, Rzeźniczak, Dossa Júnior, Brzyski – Jodłowiec, Vrdoljak – Kucharczyk(66′ Kosecki), Duda(88′ Saganowski), Żyro – Radović
Rezerwowi: Jałocha, Lewczuk, Kalinkowski, Saganowski, Kosecki, Ryczkowski, Orlando Sá

FK Aktöbe: Sidelnikov – Miroshnichenko, Muldarov, Logvinenko, Tsarikayev(71′ Aimbetov) – Tagybergen, Korobkin(42′ Kapadze) – Danilo Neco, Khayrullin, Anderson Mineiro – Antonov(58′ Zenkovich)
Rezerwowi: Bekbaev, Badlo, Shabalin, Levin, Kapadze, Zenkovich, Aimbetov