Legia zwycięska! Dobre rozpoczęcie Ligi Europy w Warszawie!

Legia Warszawa bardzo dobrze rozpoczęła rozgrywki tegorocznej edycji piłkarskiej Ligi Europy. Na Pepsi Arenie stołeczni pokonali belgijski KSC Lokeren 1:0 (0:0). Bramkę dla Warszawian zdobył w 58. mimianucie spotkania Miroslav Radović. W drugim spotkaniu „polskej grupy” Metalist Charków przegrał z […]

Legia Warszawa bardzo dobrze rozpoczęła rozgrywki tegorocznej edycji piłkarskiej Ligi Europy. Na Pepsi Arenie stołeczni pokonali belgijski KSC Lokeren 1:0 (0:0). Bramkę dla Warszawian zdobył w 58. mimianucie spotkania Miroslav Radović. W drugim spotkaniu „polskej grupy” Metalist Charków przegrał z Trabzonsporem 1:2.

Mecz w Warszawie miał być dla podopiecznych Henninga Berga dobrą okazją do rozpoczęcia tegorocznej edycji Ligi Europy, szczególnie, że finał tych rozgrywek odbędzie się na Stadionie Narodowym w polskiej stolicy, a piłkarze otwarcie twierdzą, że chcieliby w nim zagrać. Legia chce również zmazać plamę za poprzednie rozgrywki, kiedy to pierwsze punkty, a nawet bramki Mistrzowie Polski zdobyli w ostatnim spotkaniu z Apollonem Limassol.

W pierwszej połowie Legioniści zdecydowanie przeważali, choć było widać sporą nieporadność w ich poczynaniach i kilka ciekawych akcji kończyło się zbyt wcześnie. Goście z Lokeren niezwykle rzadko przedostawali się pod bramkę Mistrzów Polski, co w połączeniu sprawiało, że widowisko nie porywało. Najciekawszą okazję w pierwszej części miał Michał Żyro, który w 8. minucie po prostopadłym podaniu od Miroslava Radovicia znalazł się sam na sam z Boubacarem Barrym, ale przestrzelił.

Legia bez fajerwerków rozpoczęła drugą część spotkania, ale w końcu udało się odpalić. Była 58. minuta, gdy Warszawianie wyprowadzili zabójczą kontrę, którą po podaniu z boku pola karnego Michała Kucharczyka perfekcyjnie wykończył Miroslav Radović i gospodarze objęli prowadzenie. W dalszej części meczu poziom nadal pozostawał wiele do życzenia, ale to gospodarze kontrolowali wynik i ku radości kibiców występy w tegorocznej edycji zaplecza Champions League rozpoczęli od zdobycia trzech punktów. W kolejnym spotkaniu – 2 października –  Legia zagra na wyjeździe z tureckim Trabzonsporem

Legia Warszawa 1-0 KSC Lokeren Oost-Vlaanderen
Miroslav Radović 58

Legia: 12. Dušan Kuciak – 28. Łukasz Broź, 25. Jakub Rzeźniczak, 2. Dossa Júnior, 17. Tomasz Brzyski – 33. Michał Żyro, 21. Ivica Vrdoljak, 3. Tomasz Jodłowiec, 8. Ondrej Duda (90, 9. Marek Saganowski), 18. Michał Kucharczyk – 32. Miroslav Radović.

Lokeren: 1. Boubacar Barry – 13. Giórgos Galítsios, 5. Mijat Marić, 2. Alexander Scholz, 3. Denis Odoi – 14. Jordan Remacle (65, 18. Besart Abdurahimi), 8. Koen Persoons, 7. Killian Overmeire, 20. Hans Vanaken, 29. Nill De Pauw (81, 10. Ayanda Patosi) – 9. Mbaye Leye (73, 19. Júnior Dutra).

żółte kartki: Broź, Rzeźniczak, Żyro – Scholz, Vanaken.

Sędzia: Michael Oliver (Anglia).
widzów: 22 000.