Liga Europy UEFA: Borussia wygrywa z Apollonem aż 5:0!

Rozpędzona Borussia Mönchengladbach potwierdziła swoją dobrą dyspozycję z Bundesligi również w Lidze Europejskiej, gromiąc u siebie drużynę Apollonu Limassol 5:0. Najlepszym piłkarzem na boisku bez wątpienia był Ibrahima Traore, który strzelił dwie bramki oraz zanotował dwie asysty. Dzięki okazałemu zwycięstwu […]

Rozpędzona Borussia Mönchengladbach potwierdziła swoją dobrą dyspozycję z Bundesligi również w Lidze Europejskiej, gromiąc u siebie drużynę Apollonu Limassol 5:0. Najlepszym piłkarzem na boisku bez wątpienia był Ibrahima Traore, który strzelił dwie bramki oraz zanotował dwie asysty. Dzięki okazałemu zwycięstwu Borussia awansowała na drugie miejsce w grupie A.

BorussiavsApollon©Getty Images

Już w 11. minucie wynik spotkania otworzył Traore. Gwinejczyk wykorzystał błąd obrońcy Apollonu w polu karnym i bez zastanowienia umieścił piłkę w siatce. Gospodarze cały czas atakowali, lecz doskonałych dograń bardzo dobrze dysponowanego Traore, nie potrafił zamienić na bramki nieskuteczny Kruse. W ostatniej minucie pierwszej części spotkania Gwinejski skrzydłowy po raz kolejny obsłużył swojego kolegę fanatycznym podaniem, jednak Hrgota nie wykorzystał sytuacji oko w oko z bramkarzem gości.

W drugiej połowie meczu oglądaliśmy już tylko festiwal strzelecki klubu z Bundesligi. Jeszcze w 51. minucie niezłą okazję na odrobienie strat miał Lopez, jednak Wendt przeszkodził mu przy oddaniu strzału na bramkę i Sommer nie miął problemów z oddaleniem zagrożenia. Pięć minut później Hrgota podwyższył prowadzenie gospodarzy, dokładnym dośrodkowaniem popisał się nie kto inny niż Traore, a Szwed dopełnił tylko formalności. W 66. minucie było już 3:0, tym razem Thorgan Hazard dośrodkowywał piłkę z lewej strony boiska, do której dopadł Ibrahima Traore i strzałem z 20-metrów pokonał Vale. W 79. minucie na placu gry pojawił się Patrick Hermann, a już cztery minuty później mógł cieszyć się z bramki, która strzelił po asyście Hazarda. Gospodarze nie zwalniali tempa, co rusz stwarzali sobie kolejne sytuacje bramkowe nie dając ani chwili wytchnienia swoim przeciwnikom. Cypryjczyków w doliczonym czasie gry dobił jeszcze Hazard, który zdecydował się na strzał z ostrego kąta, a mimo to po rykoszecie piłka po raz piąty znalazła się w bramce Apollonu.

Borussia Mönchengladbach – Apollon Limassol 5:0 (1:0)
1:0 Traore 11′
2:0 Hrgota 56′
3:0 Traore 66′
4:0 Herrmann 83′
5:0 Hazard 90’+1

Borussia Mönchengladbach: Sommer – Korb, Stranzl, Jantschke, Wendt – Traore, Nordtveit, Xhaka (70′ Dahoud), Hazard – Hrgota (79′ Hermann), Kruse (46′ Raffael)

Apollon Limassol: Vale – Mulder, Angeli, Mekis, Robert – Sangoy, Gullon (50′ Grigore (65′ Andrade)), Hamdani, Lopez – Guie Gneki (70′ Dahoud), Rezek

Żółte kartki:   54. Stranzl, 77. Nordtveit (obaj Borussia)