Liga Mistrzów UEFA: Atletico rozstrzelało Malmö.

Atletico Madryt na Vicente Calderon pokazało, że nie bez powodu w zeszłym sezonie doszło aż do finału rozgrywek Ligi Mistrzów i pokonało Malmö FF 5:0. Jednak pierwsza połowa nie wskazywała, że ekipa z Hiszpanii tak wysoko ten mecz wygra i zakończyła […]

Atletico Madryt na Vicente Calderon pokazało, że nie bez powodu w zeszłym sezonie doszło aż do finału rozgrywek Ligi Mistrzów i pokonało Malmö FF 5:0.

FBL-EUR-C1-ATLETICO-MALMO

uefa.com

Jednak pierwsza połowa nie wskazywała, że ekipa z Hiszpanii tak wysoko ten mecz wygra i zakończyła się bezbramkowym remisem. Gospodarze jednak zaczęli drugą część spotkania od szybko zdobytego gola. W 48 minucie fantastyczna akcja zespołowa została zamieniona na gola. Bramkarza rywali pokonał Koke, a piękną asystę zaliczył Arda Turan. 61 minucie było 2:0. Asystę zaliczył przy tym trafieniu strzelec pierwszej bramki, Koke, który z prawej strony dograł piłkę po ziemi w pole karne, a do bramki wpakował ją Mario Mandżukić. Dwie minuty później padł kolejny gol dla gospodarzy. Znowu asystował Koke. Tym razem podał do Antoine Griezmanna, który bardzo silnie uderzył po ziemi z około 15 metrów. Fatalny błąd popełnił przy tym trafieniu Robin Olsen, który powinien ten strzał mimo wszystko obroni, gdyż piłka leciała wprost w niego. W 87 minucie Atletico miało rzut rożny z lewej strony. Piłkę dośrodkowywał Koke, a gola strzelił niezawodny w takich sytuacjach Diego Godin. Wynik spotkania ustalił w 90+3 minucie Alessio Cerci, który dopadł do piłki w polu karnym Malmö i mocnym strzałe w ley róg bramki, nie dał szans bramkarzowi drużyny przeciwnej.

Atletico Madryt – Malmö FF 5:0 (0:0)