Liga Mistrzów UEFA: Ważne zwycięstwo „Smoków”. Porto – Athletic 2:1!

W 3. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów, FC Porto pokonało Athletic Bilbao 2:1. Porto z 7. punktami na koncie jest liderem grupy H, natomiast ekipa z Kraju Basków zajmuje ostatnie miejsce bez żadnej zdobyczy punktowej. Pierwszą bramkę Porto zdobyło tuż […]

Pierwszą bramkę Porto zdobyło tuż przed przerwą. Juan Quintero podał do Hectora Herrery, a ten z okolicy 11. metra nie dał szans Gorce Iraizozowi. Athletic odpowiedział prawie kwadrans po rozpoczęciu drugiej połowy. Świetnym podaniem popisał się Benat Etxebarria, w sytuacji sam na sam z Fabiano znalazł się Guillermo Fernandez i z zimną krwią pokonał golkipera gospodarzy. W 75. minucie ekipa Julena Lopeteguiego zdobyła zwycięskiego gola. Świetną akcją indywidualną popisał się wprowadzony kilkanaście sekund wcześniej na boisko Ricardo Quaresma, minął kilku rywali i soczystym strzałem zdobył bramkę.

FC Porto – Athletic Bilbao 2:1 (1:0)
Hector Herrera 45, Ricardo Quaresma 75 – Guillermo Fernandez 58.

Porto: Fabiano – Danilo, Maicon, Martins Indi, Alex Sandro – Herrera, Casemiro (71` Quaresma), Brahimi – Quintero (64` Neves), Martinez, Tello (82` Torres).

Athletic: Iraizoz – de Marcos, Etxeita, Laporte, Balenziaga – San Jose (46` Muniain), Iturraspe, Fernandez, Rico (73` Gurpegi), Susaeta – Aduriz (46` Etxebarria).

Żółte kartki: Maicon, Danilo – San Jose, Rico, Susaeta, Gurpegi.

Sędziował: Damir Skomina (Słowenia).