Liga Mistrzów UEFA: Chelsea rozjechała Maribor! Świetny mecz Hazarda!

Po trzytygodniowej przerwie spowodowanej meczami reprezentacji narodowych powróciły europejskie puchary. We wtorkowy wieczór na Stamford Bridge – w ramach spotkania grupy G – Chelsea Londyn podejmowała słoweński Maribor. W Premier League podopieczni Jose Mourinho prezentują się znakomicie, notując do tej […]

Po trzytygodniowej przerwie spowodowanej meczami reprezentacji narodowych powróciły europejskie puchary. We wtorkowy wieczór na Stamford Bridge – w ramach spotkania grupy G – Chelsea Londyn podejmowała słoweński Maribor. W Premier League podopieczni Jose Mourinho prezentują się znakomicie, notując do tej pory 7 zwycięstw i remis, natomiast drużyna Ante Simundża w tabeli ligowej zajmuje trzecie miejsce ze stratą sześciu punktów do lidera z Domzale. Słoweńcy zaskakująco dobrze spisują się w tegorocznej edycji LM – zanotowali do tej pory dwa remisy po 1:1 – ze Sportingiem Lizbona oraz Schalke. The Blues natomiast najpierw po ciężkim meczu zremisowali z drużyną z Veltins Arena, a w ostatnim spotkaniu pokonali Lizbończyków 1:0. W dniu dzisiejszym faworyt był tylko jeden.

FBL-EUR-C1-CHELSEA-MARIBOR

Początkowo zarówno zawodnicy gospodarzy, jak i goście starali się szanować piłkę i stwarzać sytuację, ale już w 13. minucie obrona Słoweńców skapitulowała. Przed „szesnatką” piłkę otrzymał Loic Remy, zwiódł obrońcę i mocnym płaskim strzałem pokonał Jasmina Handanovicia. Po bramce Chelsea całkowicie przejęła inicjatywę, a już w 23. minucie było 2:0. W polu karnym Mariboru piłką zagrywał Ales Mertelj, a Didier Drogba bardzo pewnym strzałem w prawy róg bramki pokonał bramkarza gości. Jeszcze nie otrząsnął się Maribor z dwóch bramek, a już stracił kolejną. Kapitalna kontra Chelsea – Eden Hazard szybko zagrał do Oscara, a ten z prawej strony zacentrował piłkę w pole karne, na co już przygotowany był John Terry. The Blues po raz trzeci dobili Maribor. Pierwsza odsłona gry zakończyła się już bez zmiany wyniku, ale jak pokazała druga część gry, to nie był koniec koncertu Chelsea.

Kolejna bramka – na 4:0 – wpadła już dziewięć minut po wznowieniu gry. Wzdłuż linii bramkowej zagrał z lewej strony Filipe Luis, do piłki dopadł Hazard i uderzył z zerowego kąta. Piłka odbiła się od interweniującego obrońcy Mariboru tak nieszczęśliwie, że wpadła ona do bramki. Honorowe trafienie dla Słoweńców powinno wpaść w 64. minucie, ale po faulu Nemanji Maticia rzutu karnego nie wykorzystał Agim Ibrahimi strzelając w prawy słupek bramki Chelsea. Co się jednak nie udało gościom, to zrobili gospodarze. W 77. minucie „z wapna” pewnie trafił Hazard. Belg był fantastycznie dysponowany w dzisiejszym spotkaniu, co udowodnił raz jeszcze w 90. minucie ogrywając obrońców i pokonując Jasmina Handanovicia. Koncert gry Chelsea i Belga został fantastycznie zwieńczony we wtorkowy wieczór na Stamford Bridge!

Chelsea Londyn – NK Maribor 6:0 (3:0)