LKE: rewanże III rundy z udziałem Rakowa i Lecha w TVP Sport i TVP 2

Raków Częstochowa i Lech Poznań w czwartek, 11 sierpnia, przystąpią do rewanżów w III rundzie eliminacji do fazy grupowej Ligi Konferencji UEFA. W lepszej sytuacji na półmetku znajduje się Raków, który do Polski wrócił z przewagą dwóch bramek, ale Lech […]

Raków Częstochowa i Lech Poznań w czwartek, 11 sierpnia, przystąpią do rewanżów w III rundzie eliminacji do fazy grupowej Ligi Konferencji UEFA. W lepszej sytuacji na półmetku znajduje się Raków, który do Polski wrócił z przewagą dwóch bramek, ale Lech także ma szansę na awans. Oba spotkania pokaże TVP Sport. Starcie Lecha także w TVP 2.

Raków Częstochowa przystąpi do czwartkowego starcia z pokaźną zaliczką uzyskaną na Słowacji. Zespół Marka Papszuna w pierwszym meczu pokonał 2:0 Spartaka Trnava. Obie bramki zdobył niezawodny Ivi Lopez. Trener Medalików Marek Papszun nie lekceważy jednak przeciwnika i jest świadomy, że jego zespół czeka ciężka walka. Przeciwnik wicemistrza Polski zremisował w minioną niedzielę w lidze z MSK Żylina 2:2 i po czterech kolejkach słowackiej ekstraklasy zajmuje szóste miejsce w tabeli z dorobkiem pięciu oczek.

Więcej wysiłku w grę będą musieli włożyć zawodnicy Lecha Poznań. Wizyta w stolicy Islandii zakończyła się kompromitacją mistrza Polski. Kolejorz na Víkingsvöllur Stadium uległ 0:1 Vikingurowi Reykjavik. Zespół Johna Van Den Broma spisuje się słabo od kilku tygodni, ale ma atut w postaci swojego stadionu, na którym pojawi się kilkanaście tysięcy kibiców. W Poznaniu Lech wygrywał zarówno z Karabachem jak i Dinamem Batumi, które wydają się być mocniejsze od mistrza Islandii. Do awansu Lech potrzebuje zwycięstwa przewagą minimum dwóch bramek.

Polskie drużyny poznały potencjalnych przeciwników w czwartej, ostatniej rundzie kwalifikacyjnej jeszcze przed rozpoczęciem aktualnego etapu. Raków Częstochowa zmierzy się z lepszym z pary Panathinaikos Ateny/Slavia Praga (pierwszy mecz 0:2 dla Slavii), a Lech rywalizować będzie z przegranym dwumeczu F91 Dudelange – Malmö FF (pierwszy mecz 0:3 dla Malmö).

CZWARTEK – 11 SIERPNIA 2022

117:05 Eliminacje Ligi Konferencji Europy UEFA – 3. runda: STUDIO 
*(również o 20:00)


17:55
 Eliminacje Ligi Konferencji Europy UEFA – 3. runda: RAKÓW CZĘSTOCHOWA – SPARTAK TRNAVA 

Komentarz w TVP: Maciej Iwański – Marcin Żewłakow (z Częstochowy)

20:25 Eliminacje Ligi Konferencji Europy UEFA – 3. runda: LECH POZNAŃ – VIKINGUR REYKJAVIK 

Komentarz w TVP: Mateusz Borek – Robert Podoliński (z Poznania)

About Łukasz Brajczewski

Student Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.