LKE: wyjazdowe mecze Rakowa i Lecha w TVP 2 i TVP Sport

Dwie drużyny z Polski wystąpią w 3. rundzie kwalifikacji do rozgrywek UEFA Conference League. Lech Poznań rywalizować będzie z Vikingurem Reykjavik, a Raków Częstochowa skonfrontuje się ze Spartakiem Trnava. Obaj reprezentanci PKO BP Ekstraklasy zaczną od wyjazdowych spotkań. Transmisje na TVP Sport.

W grze o fazę grupową Ligi Konferencji UEFA w najbliższy czwartek zobaczymy dwa polskie zespoły. Jednym z nich jest Raków Częstochowa. Wicemistrz Polski najlepiej spisał się z naszych reprezentantów w poprzedniej rundzie. U siebie piłkarze Marka Papszuna rozbili FK Astanę 5:0, a w rewanżu potwierdzili dobrą dyspozycję zwyciężając Kazachów 1:0. Rywalem częstochowian jest Spartak Trnava. Słowacki zespół w ostatnim sezonie zajął trzecią lokatę. W obecnej edycji LKE nie miał problemu z pokonaniem walijskiego Newtown. Największym sukcesem tego klubu na arenie międzynarodowej jest udział w fazie grupowej Ligi Europy w sezonie 2018/2019.

Również na wyjeździe pierwsze spotkanie rozegra Lech Poznań. Kolejorza czeka kolejna daleka podróż, tym razem na Islandię. W Reykjaviku zmierzy się z tamtejszym Vikingurem. Poznaniacy europejskie puchary rozpoczęli od występów w kwalifikacjach do Ligi Mistrzów. Niestety Mistrz Polski potknął się już na pierwszej przeszkodzie jaką był Karabach. Piłkarze Johna Van Den Broma lepiej wypadli w LKE, gdzie awans zapewnili sobie właściwie już po pierwszym starciu przeciwko Dinamo Batumi. Sporych obaw powoduje dyspozycja Lecha, który przegrał dwa dotychczasowe mecze ligowe. Kolejorz będzie miał zatem dobrą okazję na przełamanie złej serii.

CZWARTEK – 4 SIERPNIA 2022

18:05 Eliminacje Ligi Konferencji Europy UEFA – 3. runda: STUDIO 


18:25
 Eliminacje Ligi Konferencji Europy UEFA – 3. runda: SPARTAK TRNAVA – RAKÓW CZĘSTOCHOWA 

Komentarz w TVP: Maciej Iwański – Marcin Żewłakow

20:15 
Eliminacje Ligi Konferencji Europy UEFA – 3. runda: STUDIO 
*(również o 22:45)


20:40 Eliminacje Ligi Konferencji Europy UEFA – 3. runda: VIKINGUR REYKJAVIK – LECH POZNAŃ 

Komentarz w TVP: Mateusz Borek – Robert Podoliński