LM: rewanż z udziałem Lecha Poznań w TVP Sport

Lech Poznań wyruszył do Azerbejdżanu bronić jednobramkowej zaliczki z pierwszego spotkania eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów UEFA. Czy mistrz Polski awansuje do następnej rundy? Mecz już 12 lipca, który pokaże TVP Sport. Lech Poznań przed tygodniem uzyskał bardzo dobry rezultat. Przed […]

Lech Poznań wyruszył do Azerbejdżanu bronić jednobramkowej zaliczki z pierwszego spotkania eliminacji piłkarskiej Ligi Mistrzów UEFA. Czy mistrz Polski awansuje do następnej rundy? Mecz już 12 lipca, który pokaże TVP Sport.

Lech Poznań przed tygodniem uzyskał bardzo dobry rezultat. Przed własną publicznością piłkarze Johna Van den Broma wygrali z Karabachem Agdam 1:0. Gola strzelił Mikael Ishak. W rewanżu do awansu Kolejorzowi wystarczy remis. Zadanie nie będzie jednak należeć do łatwych. Karabach to drużyna obyta w europejskich pucharach i było to widać podczas potyczki w Poznaniu. Azerowie kontrolowali grę, byli częściej przy piłce, a także oddali więcej strzałów. Stwarzanie akcji podbramkowych nie sprawiało im problemu, zawiodła skuteczność. Ten fakt wykorzystał polski zespół, który zdobył bramkę po kontrze i grał solidnie w obronie.

Spotkanie rozpocznie się we wtorek, 12 lipca, o godzinie 18:00. Mecz będzie można obejrzeć na antenie TVP Sport, a także na stronie internetowej sport.tvp.pl. Zwycięzca dwumeczu w II rundzie eliminacji do fazy grupowej Ligi Mistrzów UEFA zmierzy się z mistrzem Szwajcarii, FC Zurich.

WTOREK – 12 LIPCA 2022

17:20 Eliminacje Ligi Mistrzów UEFA – 1. runda: STUDIO 
*(również o 19:55)


17:55 Eliminacje Ligi Mistrzów UEFA – 1. runda: KARABACH AGDAM – LECH POZNAŃ 

Komentarz w TVP: Jacek Laskowski – Robert Podoliński

About Łukasz Brajczewski

Student Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie.