London E-Prix na antenie Eurosportu 2

Kierowcy rywalizujący w mistrzostwach świata Formuły E w ten weekend przystąpią do dwunastego i trzynastego wyścigu trwającego sezonu. Z Nowego Jorku przenosimy się do Londynu.  W zmaganiach Formuły E sytuacja wciąż jest bardzo emocjonująca, a nadchodzące wyścigi powinny jeszcze podgrzać […]

Kierowcy rywalizujący w mistrzostwach świata Formuły E w ten weekend przystąpią do dwunastego i trzynastego wyścigu trwającego sezonu. Z Nowego Jorku przenosimy się do Londynu. 

W zmaganiach Formuły E sytuacja wciąż jest bardzo emocjonująca, a nadchodzące wyścigi powinny jeszcze podgrzać atmosferę. Po ściganiu w Nowym Jorku na czele klasyfikacji generalnej znajduje się Sam Bird. Brytyjczyk podczas pobytu w Brooklynie z pewnością mógł mieć wahania nastroju. Pierwszy wyścig to powód do zmartwień. Dziewiąta pozycja to wynik poniżej oczekiwań Brytyjczyka. Na najwyższym stopniu podium po raz pierwszy stanął Maximilian Gunther. Niemiec, który po opuszczeniu Nowego Jorku zajmuje piętnaste miejsce w mistrzostwach, zwyciężył w domowym wyścigu dla swojego zespołu – BMW i Andretti Motorsport.

Druga odsłona amerykańskich zmagań to dominacja Sama Birda. Kierowca zespołu Jaguar Racing po zdobyciu pole position prowadził przez cały wyścig. Od startu do mety nie było zawodnika, który zdołałby wyprzedzić aktualnego lidera mistrzostw świata. Na drugim stopniu podium stanął Nick Cassidy. Reprezentant Nowej Zelandii po sobotnim niepowodzeniu, kiedy po starcie z pierwszego miejsca ukończył wyścig na czwartej pozycji, w niedzielę mógł celebrować sukces. Trzecie miejsce zajął Antonio Felix da Costa.

Najbliższe ściganie odbywać się będzie wokół Exhibition Centre London – Londyńskiego Centrum Wystawienniczego, położonego w dzielnicy Docklands. Formuła E powraca do Londynu po raz pierwszy od 2016 roku. Wówczas kierowcy elektrycznych samochodów rywalizowali na terenie Battersea Park. Dwukrotnie triumfował wtedy Nicolas Prost, broniący barw ekipy Renault e.Dams. Teraz przed szansą na odniesienie zwycięstwa dla zespołu Nissan e.Dams stają Oliver Rowland i Sebastien Buemi. Dla Rowlanda triumf przed własną publicznością byłby zapewne czymś wyjątkowym. Czy zdoła tego dokonać?

PIĄTEK – 23 LIPCA 2021

17:55 Formuła E – London ePrix: I SESJA TRENINGOWA na żywo

SOBOTA – 24 LIPCA 2021

11:45 Formuła E – London ePrix: KWALIFIAKCJE I SUPERPOLE na żywo

15:30 Formuła E – London ePrix: WYŚCIG 1 na żywo
*(o 20:30  w Eurosport 2 HD)

Komentarz: Grzegorz Gac

NIEDZIELA – 25 LIPCA 2021

09:55 Formuła E – London ePrix: III SESJA TRENINGOWA na żywo


10:45 Formuła E – London ePrix: KWALIFIAKCJE I SUPERPOLE na żywo

14:30 Formuła E – London ePrix: WYŚCIG 2 na żywo
*(o 20:30  w Eurosport 2 HD)

Komentarz: Grzegorz Gac

About Michał Winiarczyk