Made in HimmerLand oraz Charles Schwab Challenge w Golf Channel Polska

Po emocjach związanych z PGA Championship, kalendarze European Tour i PGA Tour znów rozchodzą się na swoje ścieżki. Elita profesjonalnego golfa zagra w Teksasie, a europejska „pierwsza liga” przenosi się do Danii. Obie imprezy pokaże Golf Channel Polska. Na polu […]

Po emocjach związanych z PGA Championship, kalendarze European Tour i PGA Tour znów rozchodzą się na swoje ścieżki. Elita profesjonalnego golfa zagra w Teksasie, a europejska „pierwsza liga” przenosi się do Danii. Obie imprezy pokaże Golf Channel Polska.

Na polu w Farsø zobaczymy m.in. Adriana Meronka, który dwa tygodnie temu w Anglii zajął dzielone trzecie miejsce. Ten wynik najprawdopodobniej zagwarantował mu kwalifikację olimpijską, a także znacznie poprawił pozycję w rankingu Race to Dubai, dzięki któremu może zagwarantować sobie prawo gry w European Tour także w kolejnym sezonie. Do obrony tytułu z 2019 roku (w ubiegłym sezonie turniej w Danii nie odbył się ze względu na pandemię) przystąpi Austriak Bernd Wiesberger. Uwaga widzów będzie jednak skupiona na przedstawicielach gospodarzy, którzy mają nie tylko liczną, ale też silną reprezentację w European Tour – na tee staną m.in. Thorbjørn Olesen, Lucas Bjerregaard, Joachim B. Hansen czy Rasmus Højgaard.

Z kolei w ramach PGA Tour odbędzie się turniej zaproszeniowy Charles Schwab Challenge, znany pierwotnie (do 1988 roku) jako Colonial National Invitational. Mimo że części czołowych zawodników, którzy startowali w zeszłym tygodniu w PGA Championship, zabraknie, stawka przezentuje się imponująco. Są tu zarówno poprzedni zwycięzcy, na czele z Danielem Bergerem, który triumfował przed rokiem, gdy ten turniej rozegrano jako pierwszy od wybuchu pandemii, jak też szlemiści, m.in. Zach Johnson, Collin Morikawa czy zwycięzca z poprzedniej niedzieli, Phil Mickelson.

CZWARTEK – 27 MAJA 2021

20:00 PGA European Tour – Made in HimmerLand, Farsø, Dania: I RUNDA

Komentarz: Jacek Person

22:00 
PGA Tour – Charles Schwab Challenge, Fort Worth, USA: I RUNDA
Ipla
Komentarz: Jacek Person

PIĄTEK – 28 MAJA 2021

20:00 PGA European Tour – Made in HimmerLand, Farsø, Dania: II RUNDA

Komentarz: Jacek Person

22:00 
PGA Tour – Charles Schwab Challenge, Fort Worth, USA: II RUNDA
Ipla
Komentarz: Jacek Person

SOBOTA – 29 MAJA 2021

13:00 PGA European Tour – Made in HimmerLand, Farsø, Dania: III RUNDA

Komentarz: Jacek Person

22:00 
PGA Tour – Charles Schwab Challenge, Fort Worth, USA: III RUNDA
Ipla
Komentarz: Jacek Person

NIEDZIELA – 30 MAJA 2021

13:00 PGA European Tour – Made in HimmerLand, Farsø, Dania: FINAŁ

Komentarz: Jacek Person

20:30 
PGA Tour – Charles Schwab Challenge, Fort Worth, USA: FINAŁ
Ipla
Komentarz: Jacek Person

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.