Mecze 1/8 finału play-offów NHL w TVP Sport

To już ten czas, kiedy w narodowych sportach Nowego Świata wkraczamy w decydującą fazę rozgrywek. Nie inaczej jest na lodowiskach najlepszej hokejowej ligi świata. Transmisje w TVP Sport. New York Islanders – Pittsburgh Penguins to spotkanie czwartej z pierwszą drużyną […]

To już ten czas, kiedy w narodowych sportach Nowego Świata wkraczamy w decydującą fazę rozgrywek. Nie inaczej jest na lodowiskach najlepszej hokejowej ligi świata. Transmisje w TVP Sport.

New York IslandersPittsburgh Penguins to spotkanie czwartej z pierwszą drużyną Dywizji Wschodniej sezonu zasadniczego NHL. Będzie to szósty mecz tych zespołów, a gramy do czterech wygranych. Bieżący wynik wynosi 3-2 dla Wyspiarzy i nieoczekiwanie to oni są bliżej ćwierćfinału tegorocznych play-offów. Wszystko rozstrzygnie się w najbliższych dniach. Być może, ostatni mecz tej pary obejrzymy w nocy z środy na czwartek.

Nieco ponad dobę później Toronto Maple Leafs podejmie Montreal Canadiens, a zatem będziemy świadkami derbów spod znaku klonowego liścia. Montrealczycy w głównej fazie ligi zajęli czwartą, a nomen omen Klonowe Liście pierwszą lokatę. W meczach 1/8 finału prowadzi Toronto 3-1, a ostatni mecz wygrali oni gromiąc ekipę z Montrealu aż 4-0. Teraz mają trzy krążki meczowe. Zobaczymy, czy je wykorzystają.

W nocy z piątku na sobotę ostatni mecz w tej fazie rozegrają Vegas Golden Knights oraz Minnesota Wild. Jak na razie, w meczach bezpośrednich jest 3-3. W sezonie zasadniczym Vegas zajęło drugą, a Minnesota trzecią lokatę. Dwie doby wcześniej Minnesota rozgromiła Vegas 3-0. Nadeszła kolej na rozstrzygający mecz tego duetu.

CZWARTEK – 27 MAJA 2021

00:35 NHL – play-off, 1/8 finału: NEW YORK ISLANDERS – PITTSBURGH PENGUINS 

Komentarz: Patryk Rokicki – Michał Ruszel

PIĄTEK – 28 MAJA 2021

01:05 NHL – play-off, 1/8 finału: TORONTO MAPLE LEAFS – MONTREAL CANADIENS 

Komentarz: Patryk Rokicki – Michał Ruszel

SOBOTA – 29 MAJA 2021

03:05 NHL – play-off, 1/8 finału: VEGAS GOLDEN KNIGHTS – MINNESOTA WILD 

Komentarz: Piotr Chłystek – Adrian Kowal

NIEDZIELA – 30 MAJA 2021

01:35 NHL – play-off, 1/8 finału: MONTREAL CANADIENS – TORONTO MAPLE LEAFS 

Komentarz: Piotr Chłystek – Adrian Kowal

About Marceli Korytek

Trudno znaleźć dobrą opiekunkę do dziecka, ale jeszcze trudniej znaleźć dobre dziecko.