Magical Kenya Open i The Honda Classic w Golf Channel Polska

Po rywalizacji na Bliskim Wschodzie cykl European Tour przenosi się na golfowe pola Kenii. Tymczasem cykl PGA Tour pozostaje na Florydzie, gdzie rozegrany zostanie turniej The Honda Classic. Obie imprezy pokaże Golf Channel Polska. Podczas Magical Kenya Open zobaczymy Adriana […]

Po rywalizacji na Bliskim Wschodzie cykl European Tour przenosi się na golfowe pola Kenii. Tymczasem cykl PGA Tour pozostaje na Florydzie, gdzie rozegrany zostanie turniej The Honda Classic. Obie imprezy pokaże Golf Channel Polska.

Podczas Magical Kenya Open zobaczymy Adriana Meronka. Nasz najlepszy golfista przed tygodniem w Katarze rozpoczynał swój sezon – z wynikiem +2 na półmetku nie przekroczył cuta. W Nairobi zapewne będzie chciał zrehabilitować się za nieudany występ. Na polu Karen Country Club zaprezentują się także poprzedni zwycięzcy tej imprezy, w tym Guido Migliozzi, który triumfował tu w 2019 roku, kiedy turniej w Kenii przeniesiono z cyklu Challenge Tour do European Tour. Była to jedyna edycja Magical Kenya Open rozegrana na tym poziomie zmagań zawodowców – w związku z pandemią w ubiegłym roku zmagania w Nairobi odwołano.

W The Honda Classic również zobaczymy na polu obrońcę tytułu – Im Sung-jae właśnie w Palm Beach Gardens odniósł jedyne swoje zwycięstwo w cyklu PGA Tour. Nie da się ukryć, że Koreańczyk jest jednym z faworytów do zwycięstwa i w tym roku. Tydzień po zmaganiach w The Players Championship i tydzień przed drugą w tym roku imprezą World Golf Championships, zawody o puli nagród 7 milionów dolarów nie przyciągnęły zbyt wielu zawodników z czołówki touru.

CZWARTEK – 18 MARCA 2021

17:00 PGA European Tour – Magical Kenya Open, Nairobi, Kenia: I RUNDA
Ipla
Komentarz: Jacek Person

19:00 PGA Tour – The Honda Classic, Palm Beach Gardens, USA: I RUNDA 
Ipla
Komentarz: Jacek Person

PIĄTEK – 19 MARCA 2021

17:00 PGA European Tour – Magical Kenya Open, Nairobi, Kenia: II RUNDA
Ipla
Komentarz: Jacek Person

19:00 PGA Tour – The Honda Classic, Palm Beach Gardens, USA: II RUNDA 
Ipla
Komentarz: Jacek Person

SOBOTA – 20 MARCA 2021

11:00 PGA European Tour – Magical Kenya Open, Nairobi, Kenia: III RUNDA 
Ipla
Komentarz: Jacek Person

20:00 PGA Tour – The Honda Classic, Palm Beach Gardens, USA: III RUNDA 
Ipla
Komentarz: Jacek Person

NIEDZIELA – 21 MARCA 2021

11:00 PGA European Tour – Magical Kenya Open, Nairobi, Kenia: FINAŁ
Ipla
Komentarz: Jacek Person

20:00 PGA Tour – The Honda Classic, Palm Beach Gardens, USA: FINAŁ
Ipla
Komentarz: Jacek Person

About Wojciech Nowakowski

Dziennikarz sportowy, komentator pięcioboju nowoczesnego, autor kanału na Youtube "Sport na Nowo". Poliglota (z wykształcenia hungarysta), miłośnik sportów "niszowych", zwłaszcza olimpijskich. Curler, sędzia i trener in spe.