Marciniak sędzią hitu w Lidze Europy

Szymon Marciniak został wyznaczony sędzią na kluczowe starcie w Lidze Europy. Jest to wielki zaszczyt dla polskiego arbitra, który będzie prowadził jeden z najważniejszych meczów tych rozgrywek.

Podsumowanie

  • Szymon Marciniak sędziuje kluczowe spotkanie w Lidze Europy między Romą a AC Milan.
  • Marciniak jest doświadczonym sędzią międzynarodowym i powraca do rozgrywek po trzyipółrocznej przerwie.
  • Mecz odbędzie się na Stadio Olimpico w Rzymie.
  • Marciniakowi będą asystować Tomasz Listkiewicz i Adam Kupsik, a arbitem technicznym będzie Paweł Raczkowski.
  • Transmisja meczu będzie dostępna na Polsat Sport Premium oraz online na platformie Polsat Box Go Sport.

Kluczowe starcie w Lidze Europy

W drugim meczu 1/4 finału Ligi Europy, który odbędzie się między Romą i AC Milanem, sędzią będzie Szymon Marciniak. Wcześniejsze starcie zakończyło się zwycięstwem Romy 1:0, dlatego rewanżowy mecz będzie decydujący o awansie do kolejnej rundy. To kluczowe starcie przyciąga uwagę fanów piłki nożnej z całej Polski, a także zagranicy.

Marciniak – doświadczony sędzia

Szymon Marciniak to doświadczony sędzia, który ma na swoim koncie wiele ważnych meczów międzynarodowych. Wcześniej w tym sezonie prowadził cztery spotkania w Lidze Mistrzów. Jego ostatnim rewanżowym meczem był pojedynek 1/8 finału pomiędzy Atletico Madryt a Interem Mediolan.

Powrót Marciniaka do Ligi Europy

Dla Szymona Marciniaka, polskiego arbitra, nadchodzące spotkanie pomiędzy Romą a AC Milan oznacza powrót do sędziowania w Lidze Europy po trzyipółrocznej przerwie. Wcześniejszy mecz w tej prestiżowej europejskiej rozgrywce miał miejsce w sierpniu 2020 roku, kiedy to Marciniak prowadził półfinałowy pojedynek pomiędzy Interem a Szachtarem.

Teraz Marciniak będzie miał okazję poprowadzić wyjątkowo ważne spotkanie między włoską Romą a AC Milan. Jest to drugi mecz 1/4 finału Ligi Europy, a wynik pierwszego spotkania to zwycięstwo Romy 1:0. Decydujący pojedynek, który poprowadzi Marciniak, zdecyduje o awansie do kolejnej rundy tych prestiżowych rozgrywek.

Asystenci i arbitrzy techniczni

Podczas meczu pomiędzy Romą a AC Milan, sędziemu Szymonowi Marciniakowi będą asystować Tomasz Listkiewicz i Adam Kupsik. Dodatkowo, arbitrem technicznym został wyznaczony Paweł Raczkowski, a funkcję VAR pełnił będzie Tomasz Kwiatkowski, przy współpracy z Bartoszem Frankowskim.

Istotne szczegóły dotyczące meczu

Rewanżowe spotkanie pomiędzy Romą a AC Milan odbędzie się na Stadio Olimpico w Rzymie. Mecz rozpocznie się o godzinie 21:00 w czwartek, 18 kwietnia. Pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem Romy 1:0, a decydujący gol padł w 17. minucie.

Po rozegraniu ćwierćfinałów, Liga Europy przechodzi do kolejnych rund, które odbędą się 2 i 9 maja. To będą pełne emocji spotkania, które wyłonią drużyny, awansujące do półfinałów. Ostateczne rozstrzygnięcie nastąpi w wielkim finale, który zostanie rozegrany 22 maja w Dublinie, w Irlandii.

Transmisja meczu i komentatorzy

Mecz pomiędzy Romą a AC Milan będzie transmitowany na kanałach sportowych, w tym Polsat Sport Premium. Komentować spotkanie będą Cezary Kowalski i Andrzej Niedzielan. Istnieje także możliwość oglądania meczu online na platformie Polsat Box Go Sport.

Pakiet Polsat Box Go Sport

Dostęp do transmisji sportowych w tym meczu, jak i wielu innych, można uzyskać poprzez pakiet Polsat Box Go Sport. Pakiet ten oferuje dostęp do najważniejszych stacji sportowych, w tym Polsat Sport Premium, Eleven Sports, CANAL+ SPORT, Eurosport i wiele więcej. Cena abonamentu wynosi 40 złotych za 30 dni.