Mecz finałowy Chinese Super League w Polsacie Sport News

Do końca zmierzają rozgrywki piłkarskie w Chinach. W najbliższy czwartek, 12 listopada będzie mieć miejsce drugi mecz finałowy fazy play-off Chinese Super League. Transmisja o 12:30 w Polsacie Sport News i na IPLA.TV. W ostatnią niedzielę w pierwszym meczu pomiędzy […]

Do końca zmierzają rozgrywki piłkarskie w Chinach. W najbliższy czwartek, 12 listopada będzie mieć miejsce drugi mecz finałowy fazy play-off Chinese Super League. Transmisja o 12:30 w Polsacie Sport News i na IPLA.TV.

W ostatnią niedzielę w pierwszym meczu pomiędzy tymi drużynami padł bezbramkowy remis. O wszystkim zadecyduje więc rewanżowa konfrontacja na neutralnym dla obu zespołów boisku stadionu Suzhou Olympic Sports Centre w Suzhou. Według firm bukmacherskich faworytami w starciu Guangzhou Evergrande – Jiangsu Suning są ci pierwsi. Najpewniej duży wpływ na to mają oblicza meczów półfinałowych jednych i drugich. Guangzhou zremisował z Beijing Guoan 0:0, by później pewnie wygrać 3:1 i zameldować się w finale rozgrywek. Jiangsu w 1/2 finału zaś męczyło się długo z Shanghai SIPG, najpierw remisując 1:1, a potem zwyciężając 2:1. W niedalekiej przeszłości spotkania tych drużyn kończyły się minimalnymi triumfami a to jednych, a to drugich. Jeżeli finał Chinese Super League wygra faworyzowany klub z miasta Kanton w prowincji Guangdong, to będzie to ich obrona tytułu.

CZWARTEK – 12 LISTOPADA 2020

12:30 Chinese Super League – mecz finałowy: GUANGZHOU EVERGRANDE – JIANGSU SUNING 

About Dawid Sieńkowski

Student Dziennikarstwa i komunikacji społecznej Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.